Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky

Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky - Stanislav Balík, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Balík,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Balík,. Číst Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se věnuje základní struktuře českého parlamentu od roku 1920 do současnosti z hlediska profesí zvolených poslanců. První část se zaměřuje na meziválečné období, kdy české země představovaly velice různorodý celek. Vedle českých politických stran měla zastoupení i německá část populace, případně polská menšina. Další část pojednává o posledních skoro třech desetiletích po roce 1990, kdy se znovu zavedla volná soutěž politických stran a do zákonodárných sborů demokratizujícího se Československa zasedlo několik set poslanců. Po krátkém období nahradil federální stát nový útvar, současná Česká republika, kde nejdůležitější volený sbor představuje Poslanecká sněmovna, dolní komora Parlamentu České republiky. Ve třetí části knihy jsou více rozebrány vlivy biografických charakteristik – profesní a vzdělanostní struktury voleného sboru, věku a pohlaví – poslanců na jejich aktivitu a samotnou reprezentaci. Čtenářům se tak přiblíží proměnlivost původní profese politika a může si udělat jasnější představu o tom, kdo jsou poslanci a poslankyně českého parlamentu. Kniha poskytuje zajímavé a podnětné informace o charakteristikách a aktivitách českých zákonodárců, které mohou pomoci najít odpovědi na celou řadu otázek a usnadnit rozhodování o tom, komu má dát v příštích volbách svůj hlas.


...Parlament s lidskou tváří -- Biografické aspekty české legislativní politiky - Stanislav Balík; Michal Pink; Petr Voda ... Z deníků a Papírů - Soren Kierkegaard | Internetové ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Parlament s lidskou tváří: Biografické aspekty české legislativní politiky Stanislav Balík, Michal Pink, Petr Voda Parlament s lidskou tvari. Nalezeno: 130 produktů. Academia Věda s lidskou tváří . Kniha analyzuje roli vědy a postavení vědce v socialistické ... Parlament s lidskou tváří. Biografické aspekty české ... ... . Nalezeno: 130 produktů. Academia Věda s lidskou tváří . Kniha analyzuje roli vědy a postavení vědce v socialistické společnosti na příkladu dvou významných českých chemiků, Františka Šorma, bývalého předsedy ČSAV, a Otty Wichterleho, vynálezce kontaktních čoček. ... Kniha se věnuje základní struktu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY