A tehdy pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech

A tehdy pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech - Lucie Korecká (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lucie Korecká (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
A tehdy pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech.pdf


Chcete si knihu přečíst?A tehdy pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Korecká (ed.),. Číst A tehdy pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tématem příběhů sebraných v této knize jsou životní peripetie staroseverských dvorských básníků doby vikinské (800–1066) a skandinávského středověku (1066–1397). Na rozdíl od známějších eddických písní či ság o Islanďanech, jejichž protagonisté pocházeli z úzce vymezených prehistorických či historických epoch, představují titulní postavy příběhů o skaldech podstatně barvitější historické spektrum. Najdeme mezi nimi nejstarší pololegendární tvůrce z počátku doby vikinské, skaldy velkých vikinských králů Knúta Mocného a Haralda Krutého, ale i pozdní básníky dožívající na královských a aristokratických dvorech Skandinávie vrcholného středověku. Kromě mnoha historických údajů a drobných postřehů o životě v době vikinské tak mohou příběhy ve svém celku demonstrovat i věc mnohem důležitější: jak zásadní roli hrála poezie v životě archaické skandinávské společnosti a jak se tato role v běhu věků měnila. Ač byly některé z příběhů o skaldech do češtiny přeloženy již dříve, teprve tato kniha dává českému čtenáři možnost seznámit se s žánrem příběhů o skaldech v jejich úplnosti.


...pronesl strofu…: Staroseverské příběhy o skaldech Lucie Korecká (ed ... Univerzita Karlova. Filozofická fakulta - knihy | Databáze ... ... .), Magda Králová (ed.), Jiří Starý (ed.), Ondřej Vaverka (ed.) „A TEHDY PRONESL STROFU…" Staroseverské příběhy o skaldech Přeložili Jiří Starý, Magda Králová, Ondřej Vaverka, Lucie Korecká, Lada Halounová, Kristýna Králová, David ... „A tehdy pronesl strofu…" Staroseverské příběhy o skaldech. ... Kromě mnoha historických údajů a drobných postřehů o životě ... "A tehdy pronesl strofu..." Staroseverské příběhy o ... ... . ... Kromě mnoha historických údajů a drobných postřehů o životě v době vikinské tak mohou příběhy ve svém celku demonstrovat i věc mnohem důležitější: jak zásadní roli hrála poezie v životě archaické skandinávské společnosti a jak se tato role v ... a tehdy pronesl strofu_nnahled.pdf Filozofická fakulta, Univerzita Karlova...SOUVISEJÍCÍ KNIHY