Impérium

Impérium - Ryszard Kapuściński | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ryszard Kapuściński
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Impérium.pdf


Chcete si knihu přečíst?Impérium ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ryszard Kapuściński. Číst Impérium Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ryszard Kapuściński nás zve na pouť do dějin, která se možná brzy změní na cestu do budoucnosti. Fenomén Sovětského svazu nás nepřestává fascinovat ani dlouhá léta po jeho rozpadu, kdy se známá rudá vlajka se srpem a kladivem roztrhala na několik drobných samostatných částí. Trochu možná proto, že „impérium zla“ vlastně nikdy úplně nezaniklo a jeho nejvýraznějším dědictvím jsou dodnes citelné a dobře viditelné postkoloniální syndromy a komplexy. Reportážní kniha Impérium Ryszarda Kapuścińského je výsledkem několika autorových cest do bývalého Sovětského svazu, které podnikal od svého narození až do přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy se na území SSSR odehrávaly rozhodující události korunované rozpadem komunistické velmoci. Kapuściński s geniální intuicí vystihl problémy, které ovlivňují i naši současnost. Kapuścińského talent vystihnout ty nejpřesnější detaily je obdivuhodný, stejně jako jeho schopnost začlenit je do dlouhodobé historické perspektivy, a tak své reportérské vidění povýšit na filozofii dějin. Nové české vydání reportážní eseje Ryszarda Kapuścińského Impérium ukazuje, že jeho sovětský příběh je stále aktuální. Kniha vychází v překladu Dušana Provazníka arevizi Heleny Stachové.


... by Daniel Ragussis. With Daniel Radcliffe, Toni Collette, Tracy Letts, Sam Trammell ... Britské impérium - Wikipédia ... . A young FBI agent, eager to prove himself in the field, goes undercover as a white supremacist. Imperium can be distinguished from regnum, or royal power, which was inherited. Imperium was originally a military concept, the power of the imperator (general in the army) to command. The word derives from the Latin verb, imperare (to command). The title imperator was applied to the emperor, who was the commander of the armed ... Impérium - YouTube ... . The title imperator was applied to the emperor, who was the commander of the armed forces. In fact ... Provided to YouTube by DistroKid Impérium · Guny Impérium ℗ GHOSTFOXEMPIRE Released on: 2013-05-20 Auto-generated by YouTube. Římská říše neboli také Římské impérium (latinsky Imperium Romanum, řecky Βασιλεία τῶν Ῥωμαίων, tj. Basileia tōn Rhōmaiōn) byl státní útvar starověkého Říma existující v lete...SOUVISEJÍCÍ KNIHY