Československý svet v Karpatoch 2

Československý svet v Karpatoch 2 - Vladimír Kuštek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Kuštek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Československý svet v Karpatoch 2.pdf


Chcete si knihu přečíst?Československý svet v Karpatoch 2 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Kuštek. Číst Československý svet v Karpatoch 2 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhý díl knihy "Československého sveta v Karpatech" je věnován dějinám všedního dne na Podkarpatské Rusi v období, kdy Podkarpatsko bylo součástí ČSR. Navazuje na čtenářsky úspěšný první díl "Československého sveta v Karpatech", který obsahuje historicko-společensképortréty podkarpatských měst od Užhorodu po Jasiňu s hlavním zaměřením na období 1919-1939. V úvodní části sledujeme životní osudy ve své době známých rusínských a slovenských osobností, působících v zemi (V. Ščerecký, K. Prokop, J. Trochta, M. Lichard). Další kapitoly popisují tradiční židovskou svatbu a vzdělávací aktivity užhorodského magistrátu vevztahu k tamní romské menšině. Kniha dále připomíná, že čs. období přineslo nejen modernizaci a zvýšení výroby podhorjanského pivovaru a mukačevské tabákové továrny, ale také nemalý rozvoj pošty a telegrafu, obchodní sítě firmyBaťa i Legiodružstva. Významně také přispělo k rozvoji sokolského hnutí, sportu a turistiky v zemi i k posilnění čs.-rumunské vzájemnosti a spolupráci, Závěr knihy přináší vzpomínky autora na vandrovku Podkarpatskem v r. 1977. Součástí knihy je bohatá příloha fotografií a vyobrazení, písemností a dobových artefaktů.


...Československý svet v Karpatoch 2. Cena : 20,00 € Dostupnosť: ... Československý svet v Karpatoch 2 - Vladimír Kuštek ... ... ... Československý svet v Karpatoch Autor: Kuštek, Vladimír Nakladatel: Združenie inteligencie Rusínov Slovenska EAN: 9788097177980 ISBN: 978-80-971779-8- Popis: 1× kniha, vázaná, 260 stran, česky, slovensky Rozměry: 19,7 × 29,1 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Jazyk: Druhý diel knihy "Československý svet v Karpatoch" je venovaný dejinám všedného dňa na Podkarpatskej Rusi v období, kedy Podkarpatsko bolo súčasťou ČSR. Nadväzuje na čitateľsky úspešný prvý diel "Československ ... Kniha: Československý svet v Karpatoch (Vladimír Kuštek ... ... . Nadväzuje na čitateľsky úspešný prvý diel "Československého sveta v Karpatoch", ktorý obsahuje historicko-spoločenské portréty podkarpatských miest od Užhorodu po Jasiňu s hlavným zameraním na obdobie 1919-1939. Československý svet v Karpatoch. Reprezentatívna knižná fotopublikácia Československý svet v Karpatoch vyšla nedávno pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR a pri...SOUVISEJÍCÍ KNIHY