Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky

Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky - John Dunne, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
John Dunne,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Dunne,. Číst Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ekologie, etika a změna klimatu. Dalajlama v dialogu se světovými odborníkyZ anglického originálu přeložila Anna VachudováCo se děje s planetou, na které žijeme?Zajímá vás etická stránka odpovědnosti za životní prostředí, včetně naší odpovědnosti vůči budoucím generacím? Jak vypočítat ekologickou stopu výrobků a služeb? Co dělat s rostoucí konzumací masa, která má negativní dopad na klima a navíc způsobuje utrpení? Jak čelit závratnému konzumerismu, jenž je de facto motorem ekologické krize? Jaká je role médií v této věci? Jak komunikovat ekologickou krizi a získat pro její řešení veřejnost? A jakou roli mají pozitivní a negativní emoce, respektive zprávy? Na tyto a další palčivé otázky dneška hledal odpovědi Jeho Svatost dalajlama v rámci týdenní konference věnované změně klimatu. Jeho hosty byli přední klimatologové, specialisté na lidské zdraví, ale i ekologičtí aktivisté a představitelé buddhismu i křesťanství. Kniha má přitažlivou formu dialogu, ve kterém se zasvěcení odborníci navzájem doplňují, dalajlama vstupuje do hovoru a obohacuje jej o vlastní myšlenky.Současný14. dalajlama Tändzin Gjamccho(* 1935) je duchovním vůdcem Tibetu a nejvyšším představitelem tibetského buddhismu. Od roku 1959 je nucen žít v exilu v Dharamsale v Indii. Dlouhodobě se angažuje v otázkách lidských práv, nenásilného řešení konfliktů a trvale udržitelného rozvoje společnosti.John D. Dunne(* 1961) působí jako vedoucí katedry asijských jazyků a kultur v rámci nově zřízeného Centra zdravé mysli na Wisconsinské univerzitě v Madisonu. Studoval sanskrt a tibetská studia a v roce 1999 získal doktorát na Harvardově univerzitě. Kromě Spojených států přednáší také na univerzitách v Indii a Nepálu. Překládá texty tibetských vědců a je zapojen v různých projektech, které se věnují vědeckému zkoumání buddhistické filozofie a kontemplačních technik.Daniel Goleman (* 1946) je psycholog a žurnalista. Doktorát z psychologie získal na Harvardově univerzitě, kde působil i jako hostující profesor. Jako novinář se věnuje oblasti vědy a výzkumu, mnoho let psal pro New York Times články o mozku a behaviorální psychologii. Je autorem desítky knih včetně bestselleru Emoční inteligence (česky 2011). Moderoval několik konferencí s dalajlámou a jako editor z nich připravil dva sborníky.


... Ekologie, etika a změna klimatu -- Dalajlama v dialogu se světovými odborníky - Daniel Goleman; John Dunne Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Etika - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Ekologie, etika a změna klimatu Dalajlama v dialogu se světovými odborníky ... otázky hledal odpovědi duchovní vůdce tibetského buddhismu během týdenní konference věnované změně klimatu. Vstupte do podnětného dialogu předních klimatologů, ekologických aktivistů a spirituálních osobností buddhismu i křesťanství ... Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky Jeho svatost Dalajlama XIV., John Dunne, Daniel Goleman Ekologie, etika a změna klimatu Dalajl ... Ekologie etika a zmena klimatu | Sleviste.cz ... ... Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky Jeho svatost Dalajlama XIV., John Dunne, Daniel Goleman Ekologie, etika a změna klimatu Dalajlama v dialogu se světovými odborníky . Autor: Dunne John D. , Goleman Daniel . Dialog vědy a nábože...SOUVISEJÍCÍ KNIHY