Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století

Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století - Jan Rychlík, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Rychlík,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Rychlík,. Číst Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dramatické dějiny balkánských národů ve 20. století sleduje kniha českých a bulharských historiků pod vedením Jana Rychlíka. Geograficky je záběr knihy vystižen dvojicí měst v názvu, Terstem na západním pomezí Balkánu a Istanbulem, někdejší metropolí osmanského impéria, která se ve 20. století stává hlavním městem nově vzniklé turecké republiky. První polovinu knihy tvoří navzájem propojené osudy národů bývalé Jugoslávie, zahrnující dramata druhé světové války a konfliktů, které propukly po rozpadu Jugoslávie. V knize jsou postupně představeny dějiny Slovinska, Chorvatska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Makedonie (dnes oficiálně Severní Makedonie) a Kosova. V dalších kapitolách se dostane na Albánii, Rumunsko, Bulharsko, Řecko a Turecko. Červenou nití procházející celou knihou je obtížné dědictví mnohonárodnostní osmanské říše, které v epoše navzájem soupeřících nacionalismů znamenalo utrpení pro mnoho národnostních menšin. Kniha navazuje na podobně zaměřený titul Mezi Vídní a Cařihradem (Vyšehrad 2009), který se věnoval balkánským národům od 16. století do 1. světové války.


...ické dějiny balkánských národů ve 20 ... Kategorie Spřízněná nakladatelství / Vyšehrad - ekalich.cz ... . století sleduje kniha českých a bulharských historiků pod vedením Jana Rychlíka. Geograficky je záběr knihy vystižen dvojicí měst v názvu, Terstem na západním pomezí Balkánu a Istanbulem, někdejší metropolí osmanského impéria, která se ve 20. století stává hlavním městem nově vzniklé turecké republiky. Dramatické dějiny balkánských národů ve 20. století sleduje kniha českých a bulha ... Mezi Terstem a Istanbulem - Balkánské národy ve 20 ... ... . století sleduje kniha českých a bulharských historiků pod vedením Jana Rychlíka. Geograficky je záběr knihy vystižen dvojicí měst v názvu, Terstem na západním pomezí Balkánu a Istanbulem, někdejší metropolí osmanského impéria, která se ve 20. století stává hlavním městem nově vzniklé turecké republiky. Dramatické dějiny balkánských národů ve 20. století sleduje kniha českých a bulharských historiků pod vedením Jana Rychlíka. Geograficky je záběr knihy vystižen ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY