Hemživý chaos a další příběhy

Hemživý chaos a další příběhy - Howard Phillips Lovecraft | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Howard Phillips Lovecraft
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hemživý chaos a další příběhy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hemživý chaos a další příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Howard Phillips Lovecraft. Číst Hemživý chaos a další příběhy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mezi Lovecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nucen psát pro jiné, ať už jako utajený, anonymní autor, přepisovatel nebo přiznaný spolutvůrce, vesměs rozvíjející náměty a leckdy i sny platících zákazníků. I do všech těchto děl se však otiskovaly jeho svébytné vize a styl a občas se do nich vkradly děsivé bytosti z jeho slavného panteonu. S. T. Joshi, známý znalec a badatel autorova díla, ty nejlepší spolupráce a revize sebral do dvousvazkového vydání, v němž jsou všechny povídky opatřeny zasvěcenými poznámkami a komentáři a uvedeny do souvislosti se zbytkem Lovecraftovy tvorby. Výsledkem je dvousvazkový soubor, jenž jistě potěší všechny příznivce tohoto klíčového představitele moderního hororu. Patrně nejslavnějším textem tohoto prvního svazku je novela „Pod pyramidami“, kterou Lovecraft napsal pro iluzionistu Harryho Houdiniho. Neméně proslulá, byť poněkud neblaze, je morbidní povídka „Milovaní mrtví“. A v povídce „Yigova kletba“ se poprvé objevuje hadí božstvo Yig, které figuruje v dalších Lovecraftových revizích a proniklo i do jeho autorské tvorby a děl jeho četných následovníků.


...vecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nucen psát pro jiné, ať už jako utajený, anonymní autor, přepisovatel nebo přiznaný spolutvůrce, vesměs rozvíjející náměty a leckdy i sny platících zákazníků ... Hemzivy chaos a dalsi pribehy | Sleviste.cz ... . Hemživý chaos a další příběhy Autor: Lovecraft, Howard Phillips Nakladatel: Argo EAN: 9788025728284 ISBN: 978-80-257-2828-4 Originál: The Crawling Chaos and others Překlad: Žáček, Milan Popis: 1× kniha, vázaná, 448 stran, česky Rozměry: 15,2 × 21,12 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Hemživý chaos a další příběhy. Howard Phillips Lovecraft; rok vydání - 2020. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 398 K č. Mezi Lovecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nuc ... Hemživý chaos a další příběhy | | Palmknihy - e-knihy ve ... ... . vydání) Hemživý chaos a další příběhy. Howard Phillips Lovecraft; rok vydání - 2020. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 398 K č. Mezi Lovecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nuc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY