Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi

Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi - Jared Diamond | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jared Diamond
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jared Diamond. Číst Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vítejte v naší nové historické edici H!story. Začínáme světovou legendou– nejnovější knihou Jareda Diamonda, nositele Pulitzerovy ceny, kterého znáte například díky knize Svět, který skončil včera. Většina z nás projde alespoň jednou za život osobní krizí. Klíčové pro zvládnutí krize, která může vzniknout z vnějších i vnitřích tlaků, je analýza problému a přijetí selektivních změn. Národy, podobně jako lidé, procházejí krizemi. Existují mezi řešením krizí jednotlivců a států paralely? Mohou poznatky terapeutů pomoci při řešení národních krizí? Právě těmito otázkami se v knize Jared Diamond zabývá – kromě USA porovnává dalších šest zemí, které se v moderní historii vyrovnaly s otřesy: houževnatý odpor Finů ve válkách se Sovětským svazem, náhlý obrat Japonska od izolace k pozápadnění, Pinochetovo běsnění v Chile, puč v Indonésii, německé poválečné zázraky… Bere si pod lupu zlomové okamžiky jejich historie, sleduje, jak se jednotlivé země se svými výzvami popraly, a zjišťuje, co jim v překonávání krizí pomáhalo či bránilo. Nezůstává však jen v minulosti, diagnostikuje také palčivé problémy dnešního světa a zkoumá, zda faktory, které ovlivnily vyústění minulých krizí, mohou přispět k řešení těch dnešních. Diamond čerpá z hlubokého poznání obyvatel, dějin a kultury zkoumaných zemí založeného na bohatých osobních zkušenostech i schopnosti dorozumět se šesti jazyky. Jeho kniha je nejen přínosem pro pochopení moderní historie, ale i jeho nejosobnější knihou odhalující principy zvládání osobních krizí. Jared Diamond je americký antropolog a historik, profesor zeměpisu na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, nositel řady ocenění a v neposlední řadě autor několika světových bestsellerů.


...árody vyrovnávají s krizemi. ... „Rozvrat je odvážná, dalekosáhlá a jedinečná kniha ... Rozvrat | KNIHCENTRUM.cz ... ... Zaslouží si být hojně čtena a promýšlena." - The Sunday Telegraph „Jared Diamond je nezpochybnitelná světová hvězda na poli srovnávacích dějin... Nabízí podnětné a neobvyklé příklady, které nutí k pořádnému ... Proč se některé národy vyrovnávají s rozvratem lépe než jiné? ... ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit. Děkujeme vá ... E-kniha: Rozvrat -- Jak se národy vyrovnávají s krizemi ... ... ... ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit. Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. ... Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi. RECENZE: Rozvrat - Jak se národy vyrovnávají s krizemi Celý svět se v současné době potýká s náhlou krizí, s jejímiž následky se budeme vyrovnávat ještě dlouho. Jak na úrovni nás, j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY