Ulicemi Brna proti proudu času

Ulicemi Brna proti proudu času - Petr Fiala | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Fiala
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ulicemi Brna proti proudu času.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ulicemi Brna proti proudu času ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Fiala. Číst Ulicemi Brna proti proudu času Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ulicemi Brna proti proudu času není kniha odborná, je to vlastně návod. Nebo motivace. Protože jak chcete jinak poznat město, než se jím projít? Ovšem různých bedekrů, průvodců a jiných procházkových pomocníků má Brno až nadbytek, proto vznikla tato kniha. My totiž Brnem jen tak neprojdeme. My jej projedeme tramvají. Tramvaj je pro Brno typická, neobejdou se bez ní staré ani nejnovější fotografie, každý den se jejím prostřednictvím dostáváme do škol, zaměstnání, na rande či za kulturou. Tramvaj má zkrátka pevné místo v našich životech a srdcích. Mnozí z nás si během každodenních přesunů čtou, ale někteří se dívají z oken. A vidí každodenní proměny svého města. A právě o nich je kniha Petra Fialy. O zmizelém a mizícím městě, o příbězích, které do něj vepsala historie i její obyvatelé. Spolu s autorem projedeme tratě od nejstarších, pocházejících z konce 19. století, přes linky z doby nacistické okupace a vystoupíme na konečné ryzí současnosti. Z oken uvidíme silnice, podjezdy, mosty, budovy i městské parky. Dozvíme se, kdo je vybudoval, proč vznikly a proč některé zanikly. Uslyšíme příběhy lidí a věcí, které by jinak navždy zmizely spolu s vyprávěním našich babiček. Kniha je samozřejmě doplněna opravdu bohatým obrazovým doprovodem, který pomůže vaší fantazii dát pevné kontury obrazu města Brna. Uvidíte staré centrum, stavbu Výstaviště, historické vozy na okruhu Velké ceny, ale i továrny, kavárny a osvobození Brna. A samozřejmě mnoho dalšího, protože tak rozsáhlou sbírku fotografií na jedno místo snad ještě nikdo neshromáždil.


...Brna proti proudu času není kniha odborná, je to vlastně návod ... Ulicemi Brna proti proudu času | KNIHCENTRUM.cz ... . Nebo motivace. Protože jak chcete jinak poznat město, než se jím projít? Ovšem různých bedekrů, průvodců a jiných procházkových pomocníků má Brno až nadbytek, proto vznikla tato kniha. My totiž Brnem jen tak neprojdeme. My jej projedeme tramvají. Ulicemi Brna proti proudu času Autor: Fiala, Petr Nakladatel: Jota EAN: 9788075655486 ISBN: 978-80-7565-548-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 358 stran, česky Rozměry: 18,8 × 23,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Titul Ulicemi Brna proti proudu času se může pyšnit ... Kniha: Ulicemi Brna proti proudu času - Petr Fiala | Knihy ... ... . vydání) Titul Ulicemi Brna proti proudu času se může pyšnit i obrovským množstvím historických fotografií, nákresů a map. Některé fotografie jsou opravdu raritní. I zde je třeba dodat, že všechno je úzce spjato s tramvajovou dopravou, tudíž...SOUVISEJÍCÍ KNIHY