Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity

Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity - Tomáš Borovský, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Borovský,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Borovský,. Číst Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity Online je nyní tak snadné!

POPIS


Při založení Masarykovy univerzity byly na její filozofické fakultě nejsilněji zastoupeny historické obory. Letošní sté výročí nabízí jedinečnou příležitost ohlédnout se za proměnami, jimiž historické obory během prvního století existence univerzity prošly. Z historického semináře se postupně oddělovaly a vedle něj také vznikaly další semináře a ústavy s úzkou vazbou k historii i jejím postupům – dějiny umění, archeologie, muzeologie, archivnictví a pomocné vědy historické, etnologie. Autory předkládané publikace vedla snaha odpovědět na otázky, jaký byl význam jmenovaných brněnských seminářů v dějinách vědy a vzdělanosti v domácím a mezinárodním kontextu, jaké osobnosti v Brně vyrostly či jaké vnější vlivy působily na institucionální utváření historických oborů na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Publikace je proto rozdělena do tří částí: Institucionální vývoj; Osobnosti; Tradice, inovace a projekty. V této perspektivě sledují autoři vývoj dnešního Historického ústavu, Semináře dějin umění, Ústavu pomocných věd historických a archivnictví, Ústavu evropské etnologie a Ústavu archeologie a muzeologie v proměnách dějin českých zemí od vzniku samostatného Československa až do současnosti.


...ožení Masarykovy univerzity byly na její filozofické fakultě nejsilněji zastoupeny historické obory ... Masarykova univerzita. Filozofická fakulta | Knihy.ABZ.cz ... . Letošní sté výročí nabízí jedinečnou příležitost ohlédnout se za proměnami, jimiž historické obory během prvního století existence univerzity prošly. Pod ochranou Kleió: historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity Contributor: Borovský, Tomáš (editor) ; Němec, Jiří (editor) Pod ochranou Kleió. Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2 ... Pod ochranou Kleió: Historické obory na Filozofické ... ... . Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2019. 164 s. ISBN 978-80-210-9258-7. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS } Základní údaje; Originální název: Pod ochranou Kleió. Historické obory na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity ... Při založení Masarykovy univerzity byly na její filozofické fakultě nejsilněji zastoupeny his...SOUVISEJÍCÍ KNIHY