Josef Dobrovský

Josef Dobrovský - Michal Kovář, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Kovář,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Josef Dobrovský.pdf


Chcete si knihu přečíst?Josef Dobrovský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Kovář,. Číst Josef Dobrovský Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie Josefa Dobrovského. Hungarista a ugrofinista se nezabývá pouze úzce jazykovými otázkami hungaristických a ugrofinistických studií zakladatele vědecké slavistiky a bohemistiky Josefa Dobrovského, nýbrž jeho celkovým vztahem k ugrofinským národům, zvláště k jejich jazyku a historii a kultuře. Autor vychází ze svého širšího kulturně-politického a kulturně-historického přístupu k hungaristice a ugrofinistice. Na rozdíl od jejich výlučně lingvistického pojetí v nich spatřuje obory, jež se zabývají jazykem, kulturou a dějinami ugrofinských národů, ať už v užším středoevropském rámci (hungaristika), anebo v širokém rámci eurasijském (ugrofinistika).


...obrovský (17. srpna 1753 Gyarmat, Habsburská monarchie - 6 ... 56628990 - Virtual International Authority File ... . ledna 1829 Staré Brno, Rakouské císařství) byl český kněz, filolog, historik a zakladatel vědecké bohemistiky a slavistiky.Svým mnohostranným dílem předznamenal i podnítil české národní obrození, třebaže sám k romantickým obrozencům nejen chronologicky, ale ani svým založením nepatřil. Josef Dobrovský, scholar of the Czech language, antiquary, and a principal founder of comparative Slavic linguistics. Educated for the Roman Catholic priesthood, Dobrovský dev ... Josef Dobrovský and the Origins of the Igorʹ Tale — Edward ... ... . Educated for the Roman Catholic priesthood, Dobrovský devoted himself to scholarship after the temporary dissolution of the Jesuit order in 1773. He was tireless in his research on Josef Dobrovský v našich článcích. Zámek, ve kterém šlechtu vystřídala armáda, ale dokázal se z toh...SOUVISEJÍCÍ KNIHY