Básníci světla: Výbor o čínském umění

Básníci světla: Výbor o čínském umění - Josef Hejzlar, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Hejzlar,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Básníci světla: Výbor o čínském umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Básníci světla: Výbor o čínském umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Hejzlar,. Číst Básníci světla: Výbor o čínském umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je souborem sedmnácti esejů zaměřených nejen na oblast čínského umění, zejména krajinomalbu, ale i na jiná specifická témata tohoto asijského národa. Tematika života a díla slavných čínských umělců zaujímá obsáhlou část tvorby Josefa Hejzlara a stejně tak i zásadní část této knihy. Během studií na Pekingské univerzitě měl autor možnost seznámit se s mnohými čínskými umělci, mohl sledovat jejich dílo nebo s nimi dokonce tvořit. Některé vzpomínky jsou tak zároveň fascinující výpovědí o jejich životě. Neméně inspirativní je Hejzlarovo líčení putování po Hedvábné stezce pouští Gobi nebo strhující popisy některých uměleckých děl, která dokážou diváka doslova vtáhnout do svých krajin.


... - Sbírka esejů Básníci světla: výbor o čínském umění je poslední knihou významného českého historika umění Josefa Hejzlara (1927 - 2012) ... Jednotky: Z akademie do přírody ... . Hejzlar objevil západnímu světu umělce Čchi Paj-š'e, napsal jednu z prvních monografií o vietnamském umění a jeho kniha Čínský akvarel dosáhla v zahraničí až šestnácti vydání. Básníci světla - Výbor o čínském umění ... Kniha je souborem sedmnácti esejů zaměřených nejen na oblast čínského umění, zejména krajinomalbu, ale i na jiná specifická témata tohoto ... Básníci světla: Výbor o čínském umění - KOSMAS.cz ... ... Kniha je souborem sedmnácti esejů zaměřených nejen na oblast čínského umění, zejména krajinomalbu, ale i na jiná specifická témata tohoto asijského národa. Tematika života a díla slavných čínských umělců zaujímá obsáhlou část tvorby Josefa Hejzlara a stejně tak i ... Básníci světla -- Výbor o čínském umění - Hejzlar, Josef ; Kniha je so...SOUVISEJÍCÍ KNIHY