Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře

Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře - Sigri Sandberg | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sigri Sandberg
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sigri Sandberg. Číst Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Proč v nás samota v polární noci na horách vzbuzuje strach? Jak nás ohrožuje světelný smog? Jak inspiruje tma umělce? Norská novinářka Sigri Sandberg se vypravila na pětidenní pobyt v polární noci na norských horách. Ve své knize píše o tom, proč je pobývání v temnotě prospěšné, proč bychom si měli tmy vážit a prožívat ji, přestože se jí instinktivně obáváme. Tma je zajímavý, neotřelý text na pomezí beletrie a literatury faktu, která využívá i úryvky z deníků a dopisů Christiane Ritterové, rodačky z Karlových Varů (1897–2000), která před druhou světovou válkou strávila s manželem, lovcem arktické zvěře, rok na Špicberkách.


...vězdách, strachu a pěti nocích na hoře ... Tma (Sigri Sandberg) > kniha | PreSkoly.sk ... . ... Láká ji noční obloha, hvězdy, tma, zabývá se myšlenkami na světelný smog, který nás pronásleduje už prakticky všude a ohrožuje na zdraví fyzickém i psychickém. Tmu a samotu, které ji zprvu děsí, nakonec přijme jako své přítelkyně, zklidňující a laskavé ... Nakladatelství Portál vydalo tajuplnou knížečku akorát tak do kapsy. Jmenuje se Tma a je nejen o hvězdách, s ... Beletrie | Tma | Nakladatelství Portál ... . Jmenuje se Tma a je nejen o hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře norské novinářky Sigri Sandberg, která se vypravila na svou dobrodružnou cestu za poznáním světa i svého vlastního nitra. Zajímavý, neotřelý text na pomezí beletrie a literatury faktu využívá i úryvky z deníků a dopisů Christiane Ritterové, rodačky z Karlových Varů (1897-2000), která před ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY