Chittussi

Chittussi - Roman Prahl | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Roman Prahl
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chittussi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chittussi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Prahl. Číst Chittussi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Antonín Chittussi (1847–1891) patří k nejvýznamnějším novodobým českým umělcům. V letech 1879–1884 pobýval převážně ve Francii, kde se zařadil mezi následovníky tzv. Barbizonské školy, později působil v Čechách. Během patnácti let vytvořil rozsáhlé krajinářské dílo, v němž rozvinul plenérový realismus francouzských krajinářů a v českém prostředí rozhodujícím způsobem přispěl k prosazení krajinomalby jako jednoho z vůdčích oborů výtvarného umění. Kniha zasazuje Chittussiho dílo do kontextu evropského umění té doby a důkladně zpracovává otázky spojené s tvůrčím procesem krajinářství a s vývojem malby v druhé polovině 19. století. Jádrem knihy je dosud největší soupis umělcových krajinomaleb i kreseb s vyobrazeními. Je uspořádán podle převažujících námětů a motivů, ve shodě s typickými objekty krajinářství i bytostnými sklony umělce.


...n Chittussi (1 December 1847, in Ronov nad Doubravou - 1 May 1891, in Prague) was a Czech Impressionist landscape and cityscape painter ... Prices and estimates of works Antonin Chittussi ... . Biography. His father came from a family of merchants who lived in Ferrara and moved to Bohemia ... Antonín Chittussi (1. prosince 1847 Ronov nad Doubravou - 1. května 1891 Praha) byl český krajinář 19. století, žák J. M. Trenkwalda a Jana Swertse, nástupce Adolfa Kosárka a předchůdce Antonína Slavíčka.. Narodil se v česko-italské rodině, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, uměleckých školách v Mnichově a ve Víd ... Antonín Chittussi - Wikipedia ... .. Narodil se v česko-italské rodině, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, uměleckých školách v Mnichově a ve Vídni. ... View Anton Chittussi's artworks on artnet. Learn about the artist and find an in-depth biography, exhibitions, original artworks, the latest news, and sold auction prices. Antonín Chittussi , Pohled na Pa...SOUVISEJÍCÍ KNIHY