Demence: Nefarmakologické aktivizační postupy

Demence: Nefarmakologické aktivizační postupy - Terézia Fertaľová, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Terézia Fertaľová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Demence: Nefarmakologické aktivizační postupy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Demence: Nefarmakologické aktivizační postupy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Terézia Fertaľová,. Číst Demence: Nefarmakologické aktivizační postupy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Počet lidí s diagnostikovanou demencí, včetně Alzheimerovy nemoci, se každý rok zvyšuje a rostou také náklady vynaložené na její léčbu. Proto se autorky zaměřily kromě prevence i na finančně méně náročnou nefarmakologickou léčbu. Vědci vždy předpokládali, že kromě farmakoterapie je užitečná aktivizace, vlídnost, úprava prostředí a další postupy, se kterými má zkušenosti zejména nelékařský ošetřující personál. Tyto postupy byly považovány dlouhou dobu za účelné a užitečné, ne však příliš podnětné. Nefarmakologických přístupů je několik. Terapeut si vybírá ze spektra možností, přičemž bere v úvahu věk pacienta, stadium onemocnění, pohlaví, proto je nezbytné zdůraznit individuální přístup. Mezi základní nefarmakologické postupy patří dietoterapie, psychoterapie, arteterapie, muzikoterapie, ergoterapie. Dokud nebude dostupný lék na odstranění příčiny onemocnění, jsme odkázáni na dosavadní léčebné postupy, jejichž součástí je farmakologická a nefarmakologická léčba. 


...- nefarmakologické aktivizační postupy ... Fertaľová Terézia | Knihy Dobrovský ... . Poslat známému; Tisk; ... Mezi základní nefarmakologické postupy patří dietoterapie, psychoterapie, arteterapie, muzikoterapie, ergoterapie. Dokud nebude dostupný lék na odstranění příčiny onemocnění, jsme odkázáni na dosavadní léčebné postupy, jejichž součástí je ... Hledáte Demence - Nefarmakologické aktivizační postupy od Fertaľová Terézia,Ondriová Iveta? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Demence - nefa ... Demence - nefarmakologické aktivizační postupy - Fertaľová ... ... . 33 prodejen po celé ČR Demence - nefarmakologické aktivizační postupy Fertaľová Terézia, Ondriová Iveta. Počet lidí s diagnostikovanou demencí, včetně Alzheimerovy nemoci, se každý rok zvyšuje a rostou také náklady vynaložené na její léčbu. Demence nefarmakologické aktivizační postupy. Fertaľová Terézia, Ondriová Iveta ... Mezi základn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY