Geniální přítelkyně - Komplet

Geniální přítelkyně - Komplet - Elena Ferrante | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Elena Ferrante
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Geniální přítelkyně - Komplet.pdf


Chcete si knihu přečíst?Geniální přítelkyně - Komplet ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elena Ferrante. Číst Geniální přítelkyně - Komplet Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tetralogie Geniální přítelkyně uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky. Nyní v dárkovém balení, v atraktivním obalu, v kartonových deskách a za zvýhodněnou cenu. Neapolská periferní čtvrť Luzzatti (v textu však její název nikdy nezazní), padesátá léta minulého století. Právě tam a tehdy začíná příběh jednoho ženského přátelství. Jeho vypravěčkou je Elena, která už jako stará žena vzpomíná na svůj život, který byl, kam její paměť sahá, vždycky ovlivňován silnou osobností geniální Lily. Sama je přitom klíčovou postavou zas pro Lilin osud, v jejích očích je tou geniální kamarádkou naopak ona. Úhelným kamenem jejich komplikovaného vztahu je snaha obstát v mužském světě, jehož konvenční hranice jsou pro ně stejně tak svazující jako hranice jejich čtvrti plné pokrytectví a násilí. Čtenář se v románu seznamuje nejen se dvěma protagonistkami, ale i s celým mikrokosmem neapolské čtvrti propojené hustým předivem konvencí a vášní. Vypravěčka nás sice provede vývojem italské společnosti ve druhé polovině 20. století, ale ústředním tématem celé série zůstává přátelství vzájemně odlišných hrdinek, vylíčené s až nemilosrdnou otevřeností jako systém „spojených nádob“, jako bolestné zrcadlení, jako celoživotní soupeření, jako pevné pouto, které často škrtí.


...í přítelkyně - Komplet. Přidat recenzi Recenze v médiích (2) Magazín OKO (2) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Elena Ferrante | Databáze knih ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel ... Geniální přítelkyně - Komplet. Elena Ferrante. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 8 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách Doručení Do ... Kniha Geniální přítelkyně - Komplet - Elena Ferrante ... ... . Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 8 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách Doručení Doručení domů není možné ... Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (posled...SOUVISEJÍCÍ KNIHY