Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky

Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky - Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg. Číst Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor v knize pečlivě dokumentuje všechny události kolem této velké bitevní lodě od její stavby až k potopení. Oživujícím způsobem je opakovaně doplňuje pohledem na celé Německo v době nacionálního socialismu a na mezinárodní souvislosti. Kniha tak líčí nejen situaci na palubě a v podpalubí Bismarcka během operace „Rheinübung” mezi 18. a 27. květnem 1941. Toto dění samozřejmě představuje hlavní část celého příběhu. Chronologicky popisuje všechny důležité okamžiky od spuštění lodě na vodu v roce 1939 v Hamburku, přes zkušební plavby v Baltském moři, vyplutí do Atlantiku, míjení ostrovů, boj v Dánském průlivu, pokus o návrat do St. Nazaire, až po její potopení. Kromě toho uvádí podrobné technické údaje o Bismarckovi a jeho posádce. Je z toho patrné, že autor, jako čtvrtý dělostřelecký důstojník, měl obsáhlé odborné znalosti i o těch nejmenších podrobnostech. Text zahrnuje rovněž očitá svědectví dalších přeživších, a také pohled z britské strany. Autor je nejen cituje, ale zaujímá k nim i svůj osobní názor, protože kromě nezpochybnitelných faktů o lodi a operaci „Rheinübung“, jež autor uvádí, existuje jako vždy mnoho nezodpovězených otázek. Jako příklad zmiňuje řadu „sporných“ úvah a rozhodnutí admirála Lütjense během operace „Rheinübung“. Je například také diskutabilní, jestli se po zásahu torpédem vzala v úvahu všechna možná řešení a udělalo se všechno pro to, aby se problém s poškozeným kormidlem odstranil. Projevila se zde už rezignace, nebo by všechna opatření byla již zbytečná a situaci by mohla ještě zhoršit? Na takových místech se autor pokouší najít nejracionálnější odpověď argumentací, úvahou nebo zákony logiky. Autora knihy zachránila posádka britské lodě. V závěru knihy poměrně obsáhle popisuje své zážitky ze zajetí, které strávil nejprve ve Velké Británii, a pak v Kanadě. V roce 1946 ho Britové propustili a v roce 1949 absolvoval studium práv. Pracoval v diplomacii jako vyslanecký rada a později jako velvyslanec v různých zemích. Zemřel v roce 2003 v 93 letech.


... Bitevní loď Bismarck -- Příběh lodě a přeživšího člena posádky - Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg ... Omnibooks - Posts | Facebook ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Podtitul: Příběh lodě a přeživšího člena posádky. Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg Nakladatel: Omnibooks 2020 Kniha Bitevní loď Bismarck - Příběh lodě a přeživšího člena posádky . Autor v knize pečlivě dokumentuje všechny události kolem této velké bitevní lodě od její stavby až k potope ... Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena ... ... . Autor v knize pečlivě dokumentuje všechny události kolem této velké bitevní lodě od její stavby až k potopení. Oživujícím způsobem je opakovaně doplňuje pohledem na celé Německo v době nacionálního socialismu a na mezinárodní souvislosti. Bitevní loď B...SOUVISEJÍCÍ KNIHY