Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem

Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem - Jan Chodějovský, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Chodějovský,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Chodějovský,. Číst Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knihu tvoří úvodní studie a kritická edice korespondence z let 1924–1967 dvou významných geologů střední Evropy, Waleryho Goetela z Krakova a Radima Kettnera z Prahy. Oba dva významně zasáhli do vymezení hranic a geologického mapování území nových států po první světové válce. Navzdory napjatým diplomatickým vztahům mezi Polskem a Československem přesvědčovali politické elity o nutnosti spolupráce na ochraně tatranské přírody. Podařilo se jim dosáhnout založení národních parků na obou stranách Tater. Tři studie v češtině, polštině a angličtině osloví historiky, geology, polonofily i zájemce o ochranu životního prostředí. Editoři věnují pozornost biografickým souvislostem, které se podepsaly na spolupráci obou vědců: tedy rozměru přátelství, které se přeneslo do profesního i soukromého života. Následuje studie polského geologa prof. Zbigniewa Wójcika, který představuje akademické i praktické výsledky meziválečné spolupráce české a polské geologie.


...Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem Autor: Jan Chodějovský ; Joanna Lakosz ; Tomáš W ... Archiv novinek | Masaryk Institute and Archives of the ... ... . Pavlíček ; Zbigniew Wójcik Knihu tvoří úvodní studie a kritická edice korespondence z let 1924-1967 dvou významných geologů střední Evropy, Waleryho Goetela z Krakova a Radima Kettnera z Prahy. Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem Jan Chodějovský , Joanna Lakosz , Tomáš W. Pavlíček , Zbigniew Wójcik (ed.) 550 Kč Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem. Praha ... Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem - Jan ... ... . Pavlíček , Zbigniew Wójcik (ed.) 550 Kč Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem. Praha: Masarykův ústav a Archiv AV ČR - Kraków: Polska Akademia Umiejętności, 2019. 247 s. ISBN 978-80-88304-16-6 Pozvánka + Google Calendar. Korespondence Waleryho Goetela s Radimem Kettnerem - Korespondencja Walerego Goetla z Radimem K...SOUVISEJÍCÍ KNIHY