Píseň o návycích a závislostech

Píseň o návycích a závislostech - Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Píseň o návycích a závislostech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Píseň o návycích a závislostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Číst Píseň o návycích a závislostech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Málokterý ze současných polských básníků se těší u čtenářů i odborné kritiky tak svornému a příznivému přijetí jako Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Přitom takřka všichni komentátoři se shodují na tom, že básníkovo dílo prakticky nemá cézury, že se jen velmi málo vyvíjí, jako by autor neustále pokračoval v psaní jediného básnického pásma. Básně jsou v drtivé většině případů členěné do čtyřveršových strof a zpravidla označeny pouze římskými čísly (tituly jen zřídka), prolínají jimi témata smrti a smrtelnosti, pouti a pocitu bezprizornosti, motivy choroby (především schizofrenie), víry a její krize, tělesnosti a homosexuální erotiky. Pro zvláštní spojení silné autobiografičnosti a všudypřítomného pocitu nepatřičnosti a nezařaditelnosti se v polském prostředí vžil termín „alienace“. Postihuje nejen uvedené tematické okruhy, ale také zcizení v širším smyslu, tedy kulturní i jazykové (kontaminace slovní zásoby i větosloví barokní polštiny na jedné straně a dnešní, často hovorové a vulgární vrstvy jazyka na straně druhé).


...a sbírku Píseň o návycích a závislostech (Piosenka o zależnościach i uzależnieniach, Biuro Literackie, Wrocław, 2008) obdržel v roce 2009 prestižní ocenění Gdynia a Nike ... Píseň o návycích a závislostech - Eugeniusz Tkaczyszyn ... ... . Recenze a ohlasy k vydané knize: Tělesné refrény Tkaczyszyna-Dyckého Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki: Píseň o návycích a závislostech.Přel. Michael Alexa, Protimluv, Ostrava, 2018, 64 s.. Po několika časopiseckých ukázkách vychází v nakladatelství Protimluv v češtině poprvé knižně tvorba polského básníka Eugeniusze Tkaczyszyna-Dyckého.Autor na zdejší scénu vstupuje sbírkou Píseň o návycích a ... Název: Píseň o návycích a závislostech. Originální název: Piosenka o zaleznosciach i uzaleznieniach. Aut ... Píseň o návycích a závislostech - Eugeniusz Tkaczyszyn ... ... .Autor na zdejší scénu vstupuje sbírkou Píseň o návycích a ... Název: Píseň o návycích a závislostech. Originální název: Piosenka o zaleznosciach i uzaleznieniach. Autor: Eugeniusz Tkaczysz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY