Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta

Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta - Miloš Doležal | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Doležal
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Doležal. Číst Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě a pečlivě skládá spisovatel Miloš Doležal, je jeho text čtrnácti zastavení křížové cesty. Čtrnáct obrazů, čtrnáct pozastavených situací na životní cestě i v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara (1902—1950), jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás, vznikalo několik let. Doplňují je meditace-modlitby-prosby karmelitánské řeholnice Marie Judit od Ježíše Zmrtvýchvstalého z kláštera v Dačicích. Důležitým rozměrem knihy je výtvarný doprovod — pašijový cyklus provedený technikou cliche verre Bohuslava Reynka, básníka a grafika z Petrkova u Havlíčkova Brodu, který na tomto svém cyklu pracoval na Vysočině právě v době temna padesátých let 20. století. Autorem doslovu je historik a teolog Tomáš Petráček, který připomíná: „Vznikají stále nové a různě formulované křížové cesty s cílem proniknout hlouběji, více prožít a pochopit mystérium Kristovy velikonoční oběti a sebevydání. /.../ P. Josef Toufar dokázal žít Ježíšova blahoslavenství, a proto měl sílu projít neobyčejně trpkou a hořkou křížovou cestou.“ Vydáno k 70. výročí smrti P. Josefa Toufara 25. února 2020.


... pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara /křížová cesta/ za 180 Kč ... Josef Toufar - mučedník - Příspěvky | Facebook ... . Zboží v online obchodu Paulinky.cz Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara(Doležal Miloš) - Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě a pečlivě skládá spisovatel Miloš Doležal, je jeho text čtrnácti zastavení křížové cesty. Čtrnáct obrazů, čtrnáct pozastavených situací na životní cestě i v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara ... Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě ... syroovka: ...Velký pátek číhošťského faráře ... . Josefa Toufara ... Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě a pečlivě skládá spisovatel Miloš Doležal, je jeho text čtrnácti zastavení křížové cesty. Čtrnáct obrazů, čtrnáct pozastavených situací na životní cestě i v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara...SOUVISEJÍCÍ KNIHY