Zrození lidu v české kultuře 19. století

Zrození lidu v české kultuře 19. století - Pavla Machalíková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavla Machalíková,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrození lidu v české kultuře 19. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zrození lidu v české kultuře 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavla Machalíková,. Číst Zrození lidu v české kultuře 19. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mýtus lidu jako základu národa tvořil páteř národního hnutí a obecné přijetí národní identity přímo určovalo úspěch utváření moderního českého národa. Venkovský lid byl většinou považován za uchovatele národního jazyka a odsud rostl kult lidu a venkova. Konstrukty lidu a lidové kultury hrály v dlouhém 19. století významnou úlohu. Autoři příspěvků v knize sledují toto téma z různých pohledů. Soustředí se přitom na způsoby akceptace a prezentace tradiční venkovské kultury, na přebírání jejích formálních i námětových motivů v rámci výtvarného umění, literatury či hudby, ale také na fázi zpochybňování jejího významu.


... lidu v české kultuře 19. století Středa, 12 Únor 2020 06:02 Jan Jaroš V Plzni se už čtyři desetiletí scházejí historici, aby si v přátelském kruhu podebatovali o nejrůznějších aspektech „dlouhého" 19 ... ČESKÉ STOLETÍ (2013) CZ HD trailer (novinka České televize ... ... . století, které končí vlastně až výbuchem Velké války (1914). Mýtus lidu jako základu národa tvořil páteř národního hnutí a obecné přijetí národní identity přímo určovalo úspěch utváření moderního českého národa. Venkovský lid byl většinou považován za uchovatele národního jazyka a odsud rostl kult lidu a venkova. Konstrukty lidu a lidové kultury hrály v dlouhém 19. století významnou úlohu. Autoři příspěvků v ... ... Pavla Machalíková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Venkovský lid byl většinou považován za uchovatele národního jazyka a odsud rostl kult lidu a venkova. Konstrukty lidu a lidové kultury hrály v dlouhém 19. století významnou úlohu. Autoři příspěvků v ... Zrození lidu v české kultuře 19. století Sborník příspěvků z 39. ročníku mezioborového sympozia k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY