Pod svícnem tma

Pod svícnem tma - Petr Jirák | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Jirák
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod svícnem tma.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pod svícnem tma ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Jirák. Číst Pod svícnem tma Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládána práce se věnuje historii partyzánské skupiny z Velké Bystřice velmi podrobně. Autor si dal totiž nelehký úkol: přinést čtenářům České republiky seriózní a zároveň pokud možno čtivou práci na téma jedné z mnoha partyzánských skupin v českých zemích. Obsáhlých monografií o jednotlivých partyzánských skupinách a oddílech není příliš mnoho, přestože se jedná o zajímavou problematiku, která jistě i dnes zajímá určitou část populace. Titulní název publikace byl zvolen s ohledem k místu působení skupiny: Velká Bystřice se nacházela na hranicích protektorátu s „říší“, poněvadž sousední vesnice (Hlubočky, Mrsklesy) byly nacistickým Německem zabrány již v říjnu 1938. Přes velkou blízkost území osídleného naprostou většinou Němci došlo ve Velké Bystřicia okolních obcích (s českým obyvatelstvem) k vzniku a několikaletému působení skupiny odhodlaných vlastenců, kteří se rozhodli pro boj proti německým okupantům. V blízkém okolí Přerova se stalo v květnu 1944 a na začátku roku 1945 několik událostí z historie partyzánské skupiny, která měla centrum na Olomoucku (ve Velké Bystřici). „Díky“ nedokonalým poválečným prověrkám partyzánského hnutí nebyla skupina uznána jako samostatná, nýbrž jako (nejdůležitější) součást jakéhosi slepence, který dostal název „Nikolajčik – Typner – Sever“.


... to YouTube by Supraphon Tma pod svícnem · Totální nasazení Kazoo or die! ℗ 2019 Swabian records Released on: 2019-02-02 Auto-generated by YouTube ... Pod svícnem bývá tma - Ruth Rendell | Databáze knih ... . Říká se, že pod svícnem je tma. Možná proto jsme ještě nenavštívili výstavu modelářů z Roztok u Prahy. Tento nedostatek snad odstraní toto video. Pokud vás toto krásné ... Původně znělo pořekadlo - pod svícnem bývá tma - nedostatky bývají tam, kde se to nejméně čeká. Obrazné pojmenování. Udělit odpovědi palec 10 Kdo udělil odpovědi palec? kropitko , zdeny , magicm18 , chucky , vagra , aramah , rynek878 , Dmit ... České přísloví citát - „Pod svícnem bývá největší tma ... ... . Obrazné pojmenování. Udělit odpovědi palec 10 Kdo udělil odpovědi palec? kropitko , zdeny , magicm18 , chucky , vagra , aramah , rynek878 , Dmitrij , skorcovaz , iceT 89. epizoda - Pod svícnem je tma 27.01.2020 - Když Sanem zji...SOUVISEJÍCÍ KNIHY