Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru

Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru - Vojtěch Šarše | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Šarše
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Šarše. Číst Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru je závěrečným dílem trilogie o afrických literaturách. Sestává z deseti esejů z pera zahraničních i českých literárních badatelů a badatelek, kteří se zaměřují na hledání identity v poetickém prostoru vytvářeném nejenom africkými básníky a básnířkami, ale i autory a autorkami z africké diaspory. Tato kolektivní monografie není jako předchozí dva díly zaměřena na subsaharskou frankofonní produkci. Jejím cílem je vyhodnotit, do jaké míry poetická tvorba ovlivňuje identitární přináležitost básníka i jeho lyrického subjektu k teritoriu, které i po více jak tisíci letech zůstává chtěnou, či nechtěnou křižovatkou kulturních a politických vlivů. Každý esej nahlíží na tuto otázku z jiného úhlu pohledu, vybrané texty vycházejí z konkrétních básní, jiné se věnují spíše národním literaturám a typickým prvkům, které je propojují a vytvářejí tak určité literární pole.


...vní monografie Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru, poslední díl trilogie o afrických literaturách, sestává z deseti esejů z pera zahraničních i českých literárních badatelů a badatelek, kteří se zaměřují na hledání identity v poetickém prostoru vytvářeném nejenom africkými básníky a básnířkami, ale i autory a ... Knihy - Heureka.cz ... ... Vojtěch ŠARŠE | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... vní monografie Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru, poslední díl trilogie o afrických literaturách, sestává z deseti esejů z pera zahraničních i českých literárních badatelů a badatelek, kteří se zaměřují na hledání identity v poetickém prostoru vytvářeném nejenom africkými básníky a básnířkami, ale i autory a ... Třetí díl trilogie o afrických literaturách, nazvaný Zamyšlení nad africkými identitami zobrazenými v básnickém prostoru, je kolektivní monografií sestávající z deseti esejů z pera deseti literárních badatelů či literátů zaměřených na hledání identit v poetickém prostoru vytvářeném nejenom africkými bá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY