Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy

Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Karel Havlíček (1821–1856), dodnes symbol českého novinářství, prožil stejně jako mnozí jeho vrstevníci zásadní životní zlom v době revoluce roku 1848, ač s jeho žurnalistickým dílem přichází do české společnosti „nový svět“ již v polovině čtyřicátých let 19. století, kdy se ujal redakce Pražských novin. Publicistika získávala v té době ve veřejném prostoru zásadní význam. V rámci projektu zkoumajícího publicistiku a korespondenci Karla Havlíčka se tým řešitelů a přizvaných autorů věnuje v této kolektivní monografii Havlíčkově novinářské tvorbě, jejímu dobovému kontextu a jejímu ohlasu. První část publikace nejprve sleduje Havlíčkovu redakční praxi (úpravy čtenářských dopisů zaslaných k otištění, strategie získávání a udržování autorů), poté se zaměřuje na ztvárnění dobové církevní problematiky na stránkách Národních novin a nakonec představuje publicistickou tvorbu dvou Havlíčkových současníků, J. K. Tyla a I. L. Kobra, a vztah jimi redigovaných periodik k novinám Havlíčkovým. Druhá část se soustřeďuje na konkrétní polemiky s Havlíčkovou publicistikou vedené v dobovém krakovském deníku Jutrzenka. Poté podává komplexní zprávu o reflexi Havlíčkova díla a jeho osobnosti v prostředí tří menších národně se emancipujících společenství: u Slovinců, Lužických Srbů a Finů; ve všech případech přitom pokrývá období od poloviny 19. až po první dekády 20. století. Havlíčkova publicistika, vycházející z představy novin jako svědomí vlasti, představuje stále aktuální reflexi zjitřené doby i nadčasovou výzvu k demokratickým občanským postojům.


...ř Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy Nakladatel: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta EAN: 9788073089580 ISBN: 978-80-7308-958- Popis: 1× kniha, brožovaná, 144 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Univerzita Karlova | Knihy Dobrovský ... . vydání) Karel Havlíček (1821-1856), dodnes symbol českého novinářství, prožil stejně jako mnozí jeho vrstevníci zásadní životní zlom v době revoluce roku 1848, ač s jeho žurnalistickým dílem přichází do české společnosti „nový svět" již v polovině čtyřicátých let 19. století, kdy se ujal redakce Pražských novin. ... Kniha: Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy Karel Havlíček (1821-1856), dodnes symbol českého novinářství, prožil stejně jako mnozí jeho vrstevníci zásadn ... Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy ... ... . století, kdy se ujal redakce Pražských novin. ... Kniha: Novinář Karel Havlíček a jeho evropské ohlasy Karel Havlíček (1821-1856), dodnes symbol českého novinářství, prožil stejně jako mnozí jeho vrstevníci zásadní životní zlom v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY