Řád času: L’ordine del tempo

Řád času: L’ordine del tempo - Carlo Rovelli | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Carlo Rovelli
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Řád času: L’ordine del tempo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Řád času: L’ordine del tempo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carlo Rovelli. Číst Řád času: L’ordine del tempo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor,předníteoretickýfyzik,spolutvůrcesmyčkové kvantové gravitace, ale také výtečný spisovatel, se ve své nejnovější knize zabývá tajemstvím času, možná vůbec největší záhadou světa. V první části srozumitelným způsobem shrnuje, co o čase zjistila moderní fyzika. Vysvětluje, že fyzikální čas vůbec není unikátní, všude stejný a stejně plynoucí, dokonce není ani spojitý, a na kvantové úrovni se úplně vytrácí. Do tohoto podivuhodného světa zbaveného vší časovosti nás Rovelli zavádí ve druhé části knihy, aby nás ve třetí části své dobrodružné výpravy dovedl zpátky k nám, k lidským bytostem. Je totiž nutné vysvětlit, odkud se vlastně bere náš intenzivní pocit plynoucího času. Během pátrání po pachateli Rovelli přichází s odvážnou myšlenkou, totiž že pachatelem může být sám detektiv. Neboť tajemství času možná ve své podstatě netkví v základech v kosmu, ale v nás samotných.


...času L'ordine del tempo. Čtenářské recenze (1) Recenze v médiích (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... La cittadina dove il tempo si è fermato by Bohumil Hrabal ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Po Rovelli knize Realita není čím se zdá doplňuje Řád času pohled na strukturu a chování vesmíru. ... Původní název: L´ordine del tempo Carlo Rovelli, přední teoretický fyzik, spolutvůrce smyčkové kvantové gravitace, ale také výtečný spisovatel, se ve své nejnovější knize zabývá tajemstvím času, možná vůbec největší záhadou světa. V první části srozumitelným způsobem shrnuje, co o čase zjistila moderní fyzika. Řád času L'ordine del tempo. Čtenářské recenze (1) Rec ... Řád času L'ordine del tempo - Artforum ... . V první části srozumitelným způsobem shrnuje, co o čase zjistila moderní fyzika. Řád času L'ordine del tempo. Čtenářské recenze (1) Recenze v médiích (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské...SOUVISEJÍCÍ KNIHY