Jiné jméno pro domov

Jiné jméno pro domov - Jasmine Wargaová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jasmine Wargaová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiné jméno pro domov.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jiné jméno pro domov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jasmine Wargaová. Číst Jiné jméno pro domov Online je nyní tak snadné!

POPIS


Představte si, že žijete docela normální život, máte staršího bratra, kterého obdivujete, bezva kamarádku, prima rodiče. Chodíte do školy, koukáte na americké filmy, rádi zpíváte a sníte o tom, že z vás jednou bude slavná herečka. A náhle se všechno změní. Dvanáctiletá Jude musí opustit svůj domov. V její zemi se rozhořela válka, a ona i její těhotná maminka odjíždějí přes oceán za strýcem. Filmy hrdinku na život v Americe nepřipravily - všechno je tu moc rychlé a hlučné. Jude si musí zvyknout na novou školu, na věčný strach o příbuzné doma v Sýrii i na novou identitu imigrantky ze Středního východu. Ale život jí přinese i jiná, příjemnější překvapení – nové kamarády a taky konkurz na roli v muzikálu. Možná je Amerika místo, kde Jude může být taková, jaká opravdu je… „Mimořádně talentovaná mladá autorka zachycuje proměnu rodinného života v důsledku syrské války… Její volný verš jde k podstatě… a konfrontuje čtenáře s obtížnou realitou života Arabky a muslimky ve Spojených státech. Poetické, plastické a plné naděje.“ (Kirkus Reviews) „Kniha okamžitě chytne čtenáře za srdce a nepustí ho až do konce.“ (Booklist) „Příběh skvěle dokládá to, o čem Wargaová píše v doslovu, totiž že děti, které prchají z válečných zón, touží po tom, po čem touží kdokoli z nás – po lásce, porozumění, bezpečí a štěstí.“ (Publishers Weekly)


...éno pro domov Autor: Wargaová, Jasmine Nakladatel: Argo EAN: 9788025729885 ISBN: 978-80-257-2988-5 Originál: Other Words for Home Překlad: Punge Puchalská, Barbora Popis: 1× kniha, vázaná, 328 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2019 (1 ... pro Dětský domov Dolní Počernice a jiné DD Memoriál Lucie ... ... . vydání) Jiné jméno pro domov. Warga, Jasmine. Vydání: Argo 2020 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 94214. Poutavě napsaný příběh dvanáctileté dívky, která i s matkou odešla z válkou zmítané Sýrie za příbuznými za oceán do Ameriky. O čem je kniha Jiné jméno pro domov? Představte si, že žijete docela normální život, máte staršího bratra, kterého obdivujete, bezva kamarádku, prima rodiče. Chodíte do školy, koukáte na americké filmy, rádi zpíváte a sníte o tom, ž ... Jiné jméno pro domov - Jasmine Wargaová | KOSMAS.cz - vaše ... ... . O čem je kniha Jiné jméno pro domov? Představte si, že žijete docela normální život, máte staršího bratra, kterého obdivujete, bezva kamarádku, prima rodiče. Chodíte do školy, koukáte na americké filmy, rádi zpíváte a sníte o tom, že z vás jednou bude slavná herečka. A náhle se všechno změní....SOUVISEJÍCÍ KNIHY