Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska

Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Aleš Česal
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Česal. Číst Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vydejme se spolu s Alešem Česalem do nejzápadnějšího koutu naší vlasti, na Chebsko a Ašsko. Krajinou, kterou formovala řeka Ohře. Do země s pečetí podzemního ohně a léčivých pramenů. Do krajiny plné středověkých památek i přírodních krás. Poodhalíme záhady Chebského hradu i symboliku jeho tajemné kaple. Navštívíme nejzápadnější bod České republiky, vypravíme se i do nitra jedné z nejmladších sopek na našem území a necháme se uchvátit krásou nejzápadnějšího českého hradu. Budeme sledovat stopy básníka a učence Johanna Wolfganga von Goetha, posledního chebského kata a sběratele starožitností Karla Hussa a nezapomeneme ani na vévodu Valdštejna, který byl v Chebu i se svými věrnými zavražděn. Odhalíme mysterium Bismarckových věží, lidské oběti na hradě Skalná i chebského upíra. Navštívíme památky a zajímavosti známé, ale i zapomenuté. Projdeme se místy svatými i klatými. Autor se věnuje i době poměrně nedávné, kdy v pohraničí vládli nacisté a poté jej uzamkla železná opona. Dozvíme se, kdy a proč v Chebu přistála vzducholoď, jak je to se zdejším zemětřesením, jak vznikla legenda o populárním novodobém „bůžkovi“ plodnosti Františkovi, řekneme si, jak to bylo s nacistickou podzemní továrnou a krátce zavítáme i k sousedům na bavorskou stranu hranice.


... stezky-Za skrytou krásou Chebska Autor: Česal, Aleš Nakladatel: Regia EAN: 9788087866474 ISBN: 978-80-87866-47-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 224 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2020 (1 ... Tajemné stezky - Před branou Šumavy a Českého lesa (Aleš ... ... . vydání) 289 Kč 202 Kč za ks Aleš Česal: Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska 299 Kč 209 Kč za ks Luboš Y. Koláček, Josef Ripka: Tajemné stezky - Barokní krajinou Kladského pomezí 299 Kč 209 Kč za ks Otilie K. Grezlová: Tajemné stezky - Hornickou krajinou středního Krušnohoří Všechny informace o produktu Mapy Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal, porovnání cen z internetových o ... Kniha "Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebs" ... . Grezlová: Tajemné stezky - Hornickou krajinou středního Krušnohoří Všechny informace o produktu Mapy Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal. Ed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY