Trosečníci z lodi Jonathan

Trosečníci z lodi Jonathan - Jules Verne | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jules Verne
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Trosečníci z lodi Jonathan.pdf


Chcete si knihu přečíst?Trosečníci z lodi Jonathan ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jules Verne. Číst Trosečníci z lodi Jonathan Online je nyní tak snadné!

POPIS


Trosečníci z lodi Jonathan je dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodná putování. Rukopis vznikl na přelomu let 1897-1898, k tisku knihu však připravil až po otcově smrti jeho syn Michel, kterému se původních šestnáct kapitol "podařilo" vlastními úpravami zdvojnásobit. Příběh se odehrává v Magalhaesově průlivu, který odděluje Ohňovou zemi od nejjižnějšího výběžku jihoamerické pevniny. Líčí osudy tisícovky vystěhovalců, jejichž loď Jonathan ze San Francisca ztroskotala v průlivu u opuštěného ostrova Hoste. Trosečníci očekávali pomoc od chilského státu, jemuž tato část Magellanie po dohodě s Argentinou v roce 1881, kdy se příběh začíná odehrávat, připadla, ale jeho úřady je namísto toho vyzvaly, aby na ostrově vybudovali svobodnou kolonii.


...íci z lodi Jonathan (1909, Les naufragés du Jonathan) je dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires) ... Diskuse:Trosečníci z lodi Jonathan - Wikipedie ... .Rukopis vznikl na přelomu let 1897-1898, k tisku knihu však připravil až po otcově smrti jeho syn Michel, kterému se původních šestnáct kapitol „podařilo" vlastními úpravami zdvojnásobit. Trosečníci z lodi Jonathan je dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodná putování. Rukopis vznikl na přelomu let 1897-1898, k tisku knihu však připravil až po otcově smrti jeho syn Michel, kterému se původních šestnáct kapitol \"podařilo\" vlastními ... Trosečníci z lodi Jonathan - Verne Jules - knihkupectví ... ... . Rukopis vznikl na přelomu let 1897-1898, k tisku knihu však připravil až po otcově smrti jeho syn Michel, kterému se původních šestnáct kapitol \"podařilo\" vlastními úpravami zdvojnásobit. Illustrations from The Survivors of the 'Jonathan' by George Roux‎ (71 F) L Les Naufragés du Jonathan, Hetzel, 1909‎ (1 F) Medi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY