O metodě literární historie

O metodě literární historie - Gustave Lanson | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Gustave Lanson
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O metodě literární historie.pdf


Chcete si knihu přečíst?O metodě literární historie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gustave Lanson. Číst O metodě literární historie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor čtyř studií G. Lansona (1857-1934), jednoho z nejvýznamnějších francouzských literárních historiků a kritiků. Společným jmenovatelem zařazených studií jsou úvahy o vědeckém výzkumu literatury a metodě literární historie. Lanson je znám jako propagátor vědeckého (metodického) studia literární historie a analytického přístupu ke studiu literárních textů. Jeho metoda rozboru a výkladu literárního díla (explication de texte) se stala po určitou dobu jednou z nejužívanějších ve francouzském prostředí. Svými syntetickými pracemi, monografiemi, edicemi, bibliografickými manuály a studiemi o metodě literární historie Lanson podstatně ovlivnil několik generací (nejen) francouzských literárních vědců.


... literární historie . Soubor čtyř studií G ... O Literárním archivu - Památník národního písemnictví ... . Lansona (1857-1934), jednoho z nejvýznamnějších francouzských literárních historiků a kritiků. Společným jmenovatelem zařazených studií jsou úvahy o vědeckém výzkumu literatury a metodě literární historie. O metodě literární historie Autor: Lanson, Gustave Nakladatel: Ústav pro českou literaturu AV EAN: 9788085778830 ISBN: 978-80-85778-83- Překlad: Sládková, Eva Popis: 1× kniha, brožovaná, 164 stran, česky Rozměry: 11 × 19 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) O metodě literární historie Lanso ... O metodě literární historie - Lanson Gustave ... ... . vydání) O metodě literární historie Lanson Gustave. Soubor čtyř studií G. Lansona (1857-1934), jednoho z nejvýznamnějších francouzských literárních historiků a kritiků. Společným jmenovatelem zařazených studií jsou úvahy o vědeckém výzkumu literatury a metodě literární historie. Všetky info...SOUVISEJÍCÍ KNIHY