Hledání Boží tváře

Hledání Boží tváře - Mireia Ryšková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Mireia Ryšková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání Boží tváře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hledání Boží tváře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mireia Ryšková. Číst Hledání Boží tváře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie, která je společným dílem teologů a historiků umění, se snaží zachytit a popsat rozličné aspekty lidského hledání transcendence v dějinách i v současnosti. První část knihy ukazuje, jak muži i ženy hledali a nacházeli Boží tvář prostřednictvím textů Starého a Nového zákona, svatých obrazů a filosoficko-teologické spekulace. Druhá část sleduje toto filosoficko-teologické tázání v dílech moderních myslitelů, jako jsou Karl Marx, Friedrich Nietzsche, Auguste Comte, Jan Patočka a Jorge Mario Bergoglio (papež František), a všímá si jeho vyjádření v moderním umění. Protože při poznávání Boha věřící zároveň vždy nalézali sebe, svou vlastní tvář, a v moderním světě již není toto hledání vlastního přesahu pokládáno za nezbytné, stává se ústředním bodem celé knihy otázka, jestli postmoderní člověk rezignoval i na hledání svého pravého určení a posledního naplnění. První české vydání.


...í Boží tváře. Ryšková, Mireia. .. ... Ryšková Mireia: Hledání Boží tváře - InShop ... . se snaží zachytit a popsat rozličné aspekty lidského hledání transcendence v dějinách i v současnosti. První část knihy ukazuje, jak muži i ženy hledali a nacházeli Boží tvář prostřednictvím textů Starého a Nového zákona, svatých obrazů a filosoficko-teologické ... The next video is starting stop. Loading... Watch Queue Hledání Boží tváře(Ryšková Mireia) - Kolektivní monografie, která je společným dílem teologů a historiků umění, se snaží zachytit a popsat rozličné aspekty lidského hledání transcendence v dějinách i v současnosti. První část knihy ukazuje, jak muži ... Hledání Boží tváře | World Challenge ... . První část knihy ukazuje, jak muži i ženy hledali a nacházeli Boží tvář prostřednictvím textů Starého a Nového zákona, svatých obrazů a ... Kolektivní monografie, která je společn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY