Textologie dnes: Příručka pro začínající editory

Textologie dnes: Příručka pro začínající editory - Michael Špirit | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michael Špirit
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Textologie dnes: Příručka pro začínající editory.pdf


Chcete si knihu přečíst?Textologie dnes: Příručka pro začínající editory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Špirit. Číst Textologie dnes: Příručka pro začínající editory Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otevřít knížku a začít číst ještě neznamená, že se setkáváme s hodnověrnou podobou textu, jehož název se stkví na obálce a titulním listu dané knihy. Co způsobuje, že často čteme něco odvozeného, nespolehlivého, ba zavádějícího, a nevíme o tom? Michael Špirit ve své práci ukazuje, že v cestě mezi čtenářem a důvěryhodným zněním slovesného díla stojí mnoho nečekaných překážek. Tou hlavní z nich je obecně rozšířený dojem, že literární text jednou vznikl, nějak tu prostě „je“ a stačí ho jen konzumovat. Předkládaná monografie však ukazuje, že příprava textu k takové „spotřebě“ je proces obdobně náročný jako umělecké restaurátorství nebo digitalizace filmových děl. Látkou Špiritova výzkumu jsou vydavatelské projekty posledních tří dekád, jejichž výběr – Karel Poláček, F. X. Šalda, Petr Rezek, Bohumil Hrabal, Vítězslav Nezval, T. G. Masaryk, Jaroslav Seifert, Milan Kundera, Jiří Němec – mapuje vybrané důležité ediční počiny naší přítomnosti. Výklad, jehož páteř tvoří osudy Spisů Josefa Škvoreckého, může současně sloužit i jako příručka provázející jednotlivými etapami ediční přípravy knihy. Špirit se zabývá různými vydavatelskými postupy, jednou klade důraz na popis editorových záměrů, jindy dominuje jejich kritická analýza. Do přehledových partií prolínají problémy teoretické, autor kromě důkladného rozboru předkládá vlastní řešení dílčích problémů, textologická analýza někde plynule přichází v interpretaci daného textu či nějakého jeho aspektu. Čtenář může sledovat, jak si Špirit v těchto těsných vazbách vytváří svůj odborný koncept textologie.


...gie dnes Autor: Špirit, Michael Nakladatel: Ústav pro českou literaturu AV EAN: 9788088069904 ISBN: 978-80-88069-90-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 272 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2020 (1 ... Jazykověda a literární věda — Academia ... . vydání) Textologie dnes Příručka pro začínající editory Špirit Michael. Otevřít knížku a začít číst ještě neznamená, že se setkáváme s hodnověrnou podobou textu, jehož název se stkví na obálce a titulním listu dané knihy. Textologie dnes. Kdo napsal knihu Textologie dnes? Autorem je Michael Špirit. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Registrovat Přihlásit . ... Příručka pro začí ... Textologie dnes - Špirit Michael - knihkupectví Beletrie.eu ... . Textologie dnes. Kdo napsal knihu Textologie dnes? Autorem je Michael Špirit. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Registrovat Přihlásit . ... Příručka pro začínající editory. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY