Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy

Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy - Michal Charypar | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Charypar
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Charypar. Číst Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Primárně textologicky zaměřená práce přináší přehled a podrobný popis všech dnes známých rukopisných a tištěných autorských pramenů básnické skladby Karla Hynka Máchy Máj. Báseň (1836). Shromažďuje bohatý faktografický materiál, na jehož základě pak formuluje i další hypotézy týkající se vzniku jednotlivých pramenů a jejich relevance z hlediska vydavatele. Nová zjištění se uvádějí zvláště v souvislosti s klíčovým pramenem, rukopisem Máje, a jeho vztahem k jedinému tištěnému vydání básně za autorova života, a rovněž s tzv. Výkladem Máje. V práci se dále podává kritika některých starších textologických hypotéz spjatých s Máchovou básní, rekonstrukce průběhu jejího vzniku včetně dosud neznámých cenzurních okolností a stručný přehled o dosavadní praxi při vydávání Máje. Publikace vychází v souvislosti s novým vědeckým a čtenářským vydáním Máchova Máje v Kritické hybridní edici.


...Máchova Máje Fakta a hypotézy: grafická úprava: Ondřej Fučík: obálka: Zdeněk Sýkora, Lenka Sýkorová: ISBN: 978-80-7470-212-9 (Akropolis) 978-80-88069-65-2 (Ústav pro českou literaturu, v ... „Času vztek" máchovských interpretů | Bubínek Revolveru ... .v.i.) 978-80-88069-66-9 (PDF; (Ústav pro českou literaturu, v.v.i.) počet stran: 168: vazba: váz. formát: 130 × 200 mm Summary The monograph Prameny Máchova Máje. Fakta a hypotézy (Sources of Mácha's Máj: Facts and hypotheses) is being brought out as an accompanying publication to the new scholarly and ... Kniha: Prameny Máchova Máje -- Fakta a hypotézy - Michal Charypar. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výde ... Michal Charypar: Prameny Máchova Máje - Fakta a hypotézy ... ... ... Kniha: Prameny Máchova Máje -- Fakta a hypotézy - Michal Charypar. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Prameny Máchova Máje Autor: Charypar, Michal N...SOUVISEJÍCÍ KNIHY