Digenis Akritis: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři

Digenis Akritis: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Digenis Akritis: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři.pdf


Chcete si knihu přečíst?Digenis Akritis: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Digenis Akritis: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři Online je nyní tak snadné!

POPIS


Samotář i gentleman. Mladinký greenhorn i bojovník s nadlidskou silou, jenž zkrotí mustanga, ať chce či nechce, a udolá holýma rukama příšerného medvěda. Muž žijící mezi dvěma naprosto odlišnými světy. Spravedlivý lidumil i ukrutný postrach všech lumpů, vybavený zvláštními zbraněmi, jichž většinou nemá ani zapotřebí. Ne, to není Drtící ruka Old Shatterhand, je to Dvojrodý Hraničář Digenis Akritis, strážce Divokého východu, pohraniční země nikoho mezi Byzantskou říší a muslimským světem, hrdina podobný Jánošíkovi nebo bohatýru Muromcovi a protagonista jediného dochovaného byzantského eposu. A podobně jako samotný hrdina, je i báseň o něm mnohotvará, spojující v sobě rysy eposu, románu, hagiografie, křesťanské i muslimské vlivy a lidovou i učenou jazykovou tradici.


...Akritis Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074653421 ISBN: 978-80-7465-342-1 Překlad: Cikán, Ondřej a Kulhánková, Markéta Popis: 1× kniha, vázaná, 216 stran, česky Rozměry: 15,2 × 21,3 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Autorské čtení a beseda: Digenis Akritis - byzantský epos ... ... . vydání) Podtitul: Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři Digenis Akritis, syn dcery byzantského velitele, unesené arabským emírem, chrání východní hranice své říše a kráčí plně ve šlépějích svého otce. Kniha Digenis Akritis - Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři. ... Píseň o Rolandovi 1986; Žena v Berlíně 2004; všech 4542 knih autora. Kniha Digenis Akritis - Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři je v. P ... Digenis Akritis Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři ... . Kniha Digenis Akritis - Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři. ... Píseň o Rolandovi 1986; Žena v Berlíně 2004; všech 4542 knih autora. Kniha Digenis Akritis - Byzantský epos o Dvojrodém Hraničáři je v. Přečtených: 1x: Knihotéce: 2x: Chystám se číst: 1x: Chci si koupit: 1x: Byzantský ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY