Dyslexie: Psychologické souvislosti

Dyslexie: Psychologické souvislosti - Lenka Krejčová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lenka Krejčová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dyslexie: Psychologické souvislosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dyslexie: Psychologické souvislosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Krejčová. Číst Dyslexie: Psychologické souvislosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vybavíte si za poslední dobu aspoň jeden den, kdy jste vůbec nic nečetli? Čtení se stalo nedílnou součástí moderní informační společnosti, představuje celoživotně důležitou dovednost. Přitom pro přibližně deset procent populace znamená problém, který je označován jako specifická porucha učení – dyslexie. Publikace představuje čtenářům tuto problematiku v celém vývoji jedince – od varovných signálů v předškolním věku až po specifické obtíže dospělých, které jsou často kombinací dyslexie a sekundárně rozvinutých psychosociálních obtíží. První kapitoly knihy se zaměřují na proces čtení, na komplikace, které při něm mohou nastat, a na to, z čeho tyto obtíže pramení i jak je identifikovat. Čtenáři se seznámí s nejnovějšími tuzemskými a zahraničními výzkumnými studiemi z oblasti neurověd, pedagogické psychologie i speciální pedagogiky, které objasňují etiologii i symptomatiku dyslexie. Druhá polovina publikace nabízí široké spektrum diagnostických i intervenčních postupů pro všechny věkové kategorie, které jsou aktuálně využívány tuzemskými i zahraničními odbornými institucemi. Klade přitom důraz na postupy, které jsou prověřené výzkumem a zajišťují komplexní rozvoj kognitivních schopností. Účel této části knihy je ryze praktický: ukázat, jak lze teoretické poznatky aplikovat do současné praxe. Dojde-li kodchylkám od běžného zvládnutí čtení, musíme si klást otázku, jaké další způsoby práce s informacemi může jedinec využívat. Kromě trénování oslabení, která z dyslexie pramení, se proto intervence zaměřují na využívání silných stránek jedince a rozvoj jeho potenciálu. Kniha je určena především poradenským pracovníkům (psychologům a speciálním pedagogům), učitelům základních i středních škol a vysokoškolským studentům všech uvedených oborů.


... Psychologické souvislosti. Krejčová Lenka ... Dyslexie - Psychologické souvislosti GRADA Publishing, a. s. ... . Tištěná kniha. Brožovaná vazba. 369 K ... Milí příznivci DYS-centra, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR s lítostí oznamujeme, že po dobu jeho trvání uzavíráme DYS-centrum pro veřejnost. Nadále funguje náš e-shop a jsme Vám k dispozici telefonicky, prostřednictvím e-mailů i přes FB. Dyslexie - Psychologické souvislosti. Kniha je určena především poradenským ... Dyslexie Psychologické souvislosti - Unibook ... . Kniha je určena především poradenským pracovníkům (psychologům a speciálním pedagogům), učitelům základních i středních škol a vysokoškolským studentům všech uvedených oborů. Dyslexie - Psychologické souvislosti - Lenka Krejčová . skladem. 313 Kč . doprava od 55 Kč ... Dyslexie: Psychologické souvislosti. (recenze) Veronika Šporclová V této recen...SOUVISEJÍCÍ KNIHY