Válka s mloky

Válka s mloky - Karel Čapek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Čapek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Válka s mloky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Válka s mloky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Číst Válka s mloky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Válka s Mloky se dlouho rozvíjí jako koláž novinových výstřižků a jiných skvěle parodovaných záznamů o podivuhodných Mlocích, kteří se naučí mluvit, pracovat, chovat se jako lidé, chybí jim jen schopnost tvořivě myslet. Za zdánlivě pouze zábavnou a vtipnou satirou na novinové senzace se postupně odkrývá to, co Čapek považoval za největší nebezpečí pro lidskou civilizaci. Totiž snahu vydělat na všem, co slibuje zisk, i kdyby to vzápětí mělo přinést zkázu. Také potřebu většiny lidí usnadnit si život, pokud možno nepracovat a jen si užívat, jen se bavit a nedomýšlet nic z toho, co se jeví jako hrozba vší kultuře a nakonec i existenci lidstva samého. Světovou slávu KARLA ČAPKA (1890–1938) založilo jeho utopické drama R.U.R., které během několika let oběhlo světové scény. Čapek se pak k utopickým námětům několikrát vrátil: v románu Továrna na Absolutno, svým způsobem i ve svých dalších dramatech, naposledy a nejpůsobivěji v románu Válka s Mloky. Čapkovy vize budoucnosti jsou spíše pesimistické, jeho analýzy příčin katastrof jsou však tak hluboké a přesné, že za desetiletí, která uplynula od jejich vzniku, neztratila nic ze své působivosti a aktuálnosti.


... Válka s mloky je z hlediska tématu relativně klasickou antiutopií, obávající se odlidštění společnosti ... Valka S Mloky - Walmart.com - Walmart.com ... .V textu je značné množství narážek na německý nacismus, s nímž Čapek hluboce nesouhlasil (např. „Zejména v Německu byla veškerá vivisekce (mloků) přísně zapovězena, ovšem jen židovským badatelům."), celé dílo je také možno vykládat jako ... Válka s mloky je dalším Čapkovým utopistickým románem, který má varovat před nebezpečím nadcházející války a vyjádřit odsuzující postoj k fašizmu. Mločí národ zde představuje nastupující fašistickou generaci v Německu, která slepě následuje svého ... Válka s Mloky, čte Jiří Lábus - YouTube ... . Mločí národ zde představuje nastupující fašistickou generaci v Německu, která slepě následuje svého vůdce. Důležitá je autorova myšlenka, že ne mloci, ale ... Téma prezentace: Válka s mloky - Karel Čapek Typ souboru: prezentace...SOUVISEJÍCÍ KNIHY