Mýtus o věčném návratu

Mýtus o věčném návratu - Mircea Eliade | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Mircea Eliade
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Mýtus o věčném návratu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mýtus o věčném návratu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mircea Eliade. Číst Mýtus o věčném návratu Online je nyní tak snadné!

POPIS


V této knize si Eliade klade otázky po smyslu historické existence člověka. Jak sám uvádí v předmluvě, vhodným podtitulem knihy by mohl být „Úvod do filosofie dějin“. Není to však spekulativní analýza pojmu dějin, ale zkoumání základních představ o světě v tzv. archaických společnostech, které sice žijí své dějiny, ale snaží se od nich odhlížet, dokonce je popírat. Archaický člověk, který je pro Eliadeho šifrou pro náboženského člověka vůbec, věří, že profánní svět konkrétních lidských dějin je úpadkovým způsobem existence. Skutečný a smysluplný je pouze mytický čas absolutního počátku, kdy všechno bylo „nové“. Pouze účastí na posvátném světě bohů a héroů, který zde byl „v onom čase“ (in illo tempore), člověk skutečně jest, a pouze opakováním počátečních vzorů jejich jednání nabývá smyslu i jeho jednání. Dějinný pobyt člověka se stává snesitelným jen periodickým obnovováním světa, tedy „věčným návratem“ k prvotním paradigmatům, archetypům, a jejich reaktualizací.


... věčném návratu 1993; Šamanismus a nejstarší techniky extáze 1997; Kováři a alchymisté 2000; Iniciace, rituály, tajné společnosti 2004; Obrazy a symboly 2004; všech 31 knih autora ... Kniha "Mýtus o věčném návratu" ... . Kniha Mýtus o věčném návratu je v Mýtus o věčném návratu Autor: Eliade, Mircea Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072983537 ISBN: 978-80-7298-353-7 Originál: Le Mythe de l'éternel retour Překlad: Stebingerová, Eva Popis: 1× kniha, brožovaná, 132 stran, česky Rozměry: 12,8 × 20 cm Rok vydání: 2019 (3. vydání) Mircea Eliade: Mýtus o věčném návratu (Eva Hrbotická; 1. roč.; estetika-filozofie) Je zřejmé, že ontologie prožívá po jejím zatlačení Kantem a vytlačením marxistick ... Mircea Eliade: Mýtus o věčném návratu ... . vydání) Mircea Eliade: Mýtus o věčném návratu (Eva Hrbotická; 1. roč.; estetika-filozofie) Je zřejmé, že ontologie prožívá po jejím zatlačení Kantem a vytlačením marxistickou filozofií renesanci. J. M. Bocheński nazývá ontologii tou nejobecnější z věd, hovoří o tom, že hlavními odpůrci ont...SOUVISEJÍCÍ KNIHY