Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství

Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství - Petr Brnula, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Brnula,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Brnula,. Číst Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie je věnovaná životu a dílu Marie Krakešové (1898–1979), zakladatelky české školy sociální práce. Seznamuje čtenáře s unikátním konceptem tzv. sociálních klinik, jejichž cílem bylo zajistit komplexní praktickou odbornou přípravu absolventů v oboru sociální práce. Součástí publikace je první knižní vydání rukopisu Marie Krakešové Úvod do praxe na sociálních klinikách, který vznikl před sedmdesáti lety, ale byl dostupný pouze jako rozmnoženina v krátkém období po druhé světové válce. Je to dílo završující úsilí Marie Krakešové o etablování české školy sociální práce, která přináší vlastní teoretický rámec a jeho praktickou realizaci v působení sociálních pracovnic. Tento text rámují kapitoly Pavly Kodymové a Petera Brnuly, tvořící historický úvod k tématu. Popisují dějinné souvislosti, které ovlivňovaly život i práci Marie Krakešové, a na její biografii ukazují, co ji formovalo, jaké hodnoty uznávala, jakým způsobem uvažovala o sociální práci.


...l: Z dějin sociální práce a sociálního školství Monografie je věnovaná životu a dílu Marie Krakešové (1898-1979), zakladatelky české školy sociální práce ... Socialni prace a teologie levně | Blesk zboží ... . Seznamuje čtenáře s unikátním konceptem tzv. sociálních klinik, jejichž ... Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství Petr Brnula, Pavla Kodymová, Marie Krakešová Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství Petr Brnula, Pavla Kodymová, Marie Krakešová Nakladatel: Karolinum 2019 Sociální kliniky: Z dějin sociální práce a sociálního školství Monografie je věnovaná životu a dílu Marie Krakešové (1898-1979), zakladatelky české školy sociální práce. Seznamuje čtenáře s unikátním konceptem tzv. sociálních klinik, jejichž cílem ... sociální - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Seznamuje čtenáře s unikátním konceptem tzv. sociálních klinik, jejichž cílem ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY