Války proti králi: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642–1658

Války proti králi: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642–1658 - Jiří Kovařík | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kovařík
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Války proti králi: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642–1658.pdf


Chcete si knihu přečíst?Války proti králi: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642–1658 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kovařík. Číst Války proti králi: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642–1658 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtvrtý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Třicetiletou válku i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Vypráví o bratrovražedné anglické občanské válce, o boji Parlamentu a posléze Olivera Cromwella proti králi Karlu I. i o mocenském zápase ve Francii, kdy proti králi-děcku, malému Ludvíku XIV., povstaly šlechta a měšťanstvo v rebelii tzv. frondy. Je to doba válek, bitev a mocenských zápasů, které románově zachytil ve Třech mušketýrech po dvaceti letech A. Dumas. Války proti králi líčí klíčové bitvy Karla I. od Edgehillu po Naseby i osudy jeho hlavního vojevůdce Ruperta Falckého. Tento pražský rodák a syn českého „zimního krále“ válčil za Karla I., svého strýce, a za jeho syna nejen na souši, ale i na moři jako pirát, korzár a nakonec anglický admirál. Z doby frondy a mládí Ludvíka XIV. zde najdete bitvy pod hradbami Paříže i u Lensu či Dunes ve Flandrech a osudy dvou největších francouzských válečníků před Napoleonem, prince de Condé a maršála de Turenne.


...odtitul: Bitvy a osudy válečníků IV. 1642-1658 Kniha vypráví o bratrovražedné anglické občanské válce, o boji Parlamentu a posléze Olivera Cromwella proti králi karlu I ... Kniha Války proti králi - Bitvy a osudy válečn Jiří ... ... . i o mocenském zápase ve Francii, kdy proti malému Ludvíku XIV. Čtvrtý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Třicetiletou válku i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Vypráví o bratrovražedné anglické občanské válce, o boji Parlamentu a posléze Olivera Cromwella proti králi Karlu I. i o mocenském zápase ve Francii, kdy proti králi-děcku, malému Ludvíku XIV., povstaly šlechta a měšťanstvo v rebelii... Čtvrtý svazek projektu Bitvy a osudy válečník ... Jiří Kovařík: VÁLKY PROTI KRÁLI | Pod Vŕškom ... ... . i o mocenském zápase ve Francii, kdy proti králi-děcku, malému Ludvíku XIV., povstaly šlechta a měšťanstvo v rebelii... Čtvrtý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Třicetiletou válku i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Vypráví o bratrovražedné anglické občanské válce, o boji Parlamentu a posléze Olivera Cro...SOUVISEJÍCÍ KNIHY