Politický proces s Miladou Horákovou a spol.: Komentované dokumenty

Politický proces s Miladou Horákovou a spol.: Komentované dokumenty - Karel Kaplan | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Kaplan
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politický proces s Miladou Horákovou a spol.: Komentované dokumenty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Politický proces s Miladou Horákovou a spol.: Komentované dokumenty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Kaplan. Číst Politický proces s Miladou Horákovou a spol.: Komentované dokumenty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soudní proces s Miladou Horákovou a spol. patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince nejhoršího zrna. Příčiny, okolnosti a průběh vykonstruovaného procesu jsou představeny na základě archivních materiálů, přičemž některé z nich dosud nebyly publikovány. Pozornost je věnována především na dokumenty ilustrující mechanismus „výroby“ procesu v justici a na to, jak mimořádný význam a péči mu přisuzovalo komunistické vedení a klíčové složky bezpečnostního aparátu. Cenným materiálem jsou též výpovědi spoluvězeňkyně Dr. Horákové, Věry Hložkové, kterou k ní do cely nasadila Státní bezpečnost. Zmíněné dokumenty umožňují alespoň částečně nahlédnout do myšlenkového světa Milady Horákové a vykreslují snahu nového režimu zbavit se oponentů nikoliv jen jako justiční a politický zločin, nýbrž také jako osobní tragédii těch, kteří uvízli v soukolí vykonstruovaného procesu.


...proces s Miladou Horákovou a spol. patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince ... Politický proces s Miladou Horákovou a spol ... ... ... Soudní proces s Miladou Horákovou a spol. patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince ... politický monstrproces se čl ... Politický proces s Miladou Horákovou a spol. - Komentované ... ... . patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince ... politický monstrproces se členy nekomunistických stran Soudní líčení s „dr. Miladou Horákovou a spol." je označováno za největší politický proces v komunistickém Československu. Jednal...SOUVISEJÍCÍ KNIHY