Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost

Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost - Dominique Janicaud | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Dominique Janicaud
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dominique Janicaud. Číst Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Edmund Husserl vytyčil nové filosofické téma: pole samotné zkušenosti. Když Emmanuel Levinas hovoří o Touze a Druhém, jakým zkušenostem tato okázale pronášená slova vlastně odpovídají? Dá se ještě tvrdit, že se jejich domnělý obsah stává předmětem sledovatelné filosofické úvahy? A navazuje současná fenomenologie ve Francii na Husserla, nebo na Levinase? Takto lze schematicky shrnout jádro stále živé polemiky, kterou v roce 1991 rozvířil Dominique Janicaud publikací „Teologického obratu ve francouzské fenomenologii“. Ve stati „Otevřená fenomenologie“ z roku 1998 se pak Janicaud k tématu vrátil a upřesnil pozitivní jádro sporu úvahou o chápání fenomenologie u Heideggera, o vztahu fenomenologie a hermeneutiky a o vyhlídkách „minimalistické fenomenologie“, jež by se vzdala metafyzických nároků a využívala škály inspiračních zdrojů od Husserla, Sartra a Merleau-Pontyho po Wittgensteina, Dennetta a Deleuze. Dominique Janicaud (1937–2002) proslul především jako znalec francouzské recepce Heideggerova díla. Jeho stať o „teologickém obratu“ ve francouzské fenomenologii je všeobecně uznávána jako zásadní příspěvek k sebereflexi současného francouzského myšlení.


...hraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost ... Jednotky: Fenomenologie ducha ... . Dominique Janicaud Nakladatel ... Na rozhraních fenomenologie Transcendence, jevení a zkušenost. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů. Kniha: Na rozhraních fenomenologie -- Transcendence, jevení a zkušenost - Dominique Janicaud. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně ... Edice Myšlení současnosti by Nakladatelství Karolinum - Issuu ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... (transcendence, jevení a zkušenost) Předmětná hesla Francouzská filozofie Fenomenologie Na rozhraních fenomenologie - Transcendence, jevení a zkušenost. ... A navazuje současná fenomenologie ve Francii na Husserla, nebo na Levinase? Takto...SOUVISEJÍCÍ KNIHY