Ženy s mentálním postižením v roli matek

Ženy s mentálním postižením v roli matek - Zdeňka Adamčíková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeňka Adamčíková,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ženy s mentálním postižením v roli matek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ženy s mentálním postižením v roli matek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeňka Adamčíková,. Číst Ženy s mentálním postižením v roli matek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie seznamuje čtenáře s tím, jakým způsobem prožívají ženy s mentálním postižením mateřství, a s faktory, které toto prožívání ovlivňují. V první části knihy jsou prezentovány současné vědecké poznatky o prožívání těhotenství a porodu ženami s mentálním postižením i o jejich zkušenostech se zdravotní péčí. Autorky také analyzují současné pohledy na vytváření vlastní mateřské identity a představují úspěšné zahraniční programy a metody práce používané při podpoře žen s mentálním postižením v jejich mateřské roli. Zvláštní pozornost je věnována právním úpravám, které se dotýkají rodičovství osob s mentálním postižením. Druhá část monografie vychází z výzkumu, do něhož bylo zapojeno 19 žen s mentálním postižením a 504 odborníků z oblasti zdravotní péče a sociální práce v České republice. Pro hlubší vhled a dokreslení problematiky zprostředkovává monografie také konkrétní zkušenost paní Evy zpracovanou do obsáhlé případové studie, která čtenáře seznamuje i s praktickými ukázkami postupů, pomůcek a metod práce, které byly použity při podpoře její rodičovské role. Tato kniha je nezbytným průvodcem sociálních pracovníků, speciálních pedagogů, pracovníků neziskového sektoru, psychologů a všech, kteří chtějí přispět ke zkvalitnění podpory matek s mentálním postižením. Monografie je určena také pro vysokoškolské pedagogy a studenty středních a vysokých škol, podnětná však může být i pro širší veřejnost.


...e Ženy s mentálním postižením v roli matek od Iva Strnadová,Zdeňka Adamčíková,Jana Bernoldová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Výsledky projektu Mateřství žen s mentálním postižením ... ... . 33 prodejen po celé ČR Výpovědi samotných žen s mentálním postižením jasně dokládají, že stereotypy, předsudky a malá míra rozvinutosti služeb jsou hlavní příčinou případného selhávání těchto žen v jejich mateřské roli. Autorky se zde mj. zamýšlejí i nad tím, jakou formou mají být informace užitečné pro podporu matek s ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používani ... Ženy s mentálním postižením v roli matek - Jana, Strnadová ... ... . Autorky se zde mj. zamýšlejí i nad tím, jakou formou mají být informace užitečné pro podporu matek s ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti st...SOUVISEJÍCÍ KNIHY