Ostrovy

Ostrovy - Dora Kaprálová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Dora Kaprálová
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Ostrovy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ostrovy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dora Kaprálová. Číst Ostrovy Online je nyní tak snadné!





POPIS


V povídkovém souboru Ostrovy tematizuje Dora Kaprálová na intimních příbězích ohraničenost ostrovů. Ne topograficky, ale především ve všech smyslech ostrovanství, izolovanosti, ohraničenosti. Tucet povídek a příběhů opisují rafinovaně autofikční světy Kaprálové, ale především lidské osudy plné enápadných zlomů a nečekaných setkání, ze kterých mrazí, a které současně dojímají svou autentickou nepatetičností a jemným humorem. V politice je láska a láska je v politice, zvlášť děje-li se to vše tady a teď, ve střední Evropě, která leží stále a stále víc na východě.


... Pořadí Jméno Rozloha (km²) Státy 1 Grónsko: 2 130 750: Grónsko pod správou Dánska: 2 Nová Guinea: 785 753 Indonésie a Papua Nová Guinea: 3 Borneo: 748 168 Brunej, Indonésie a Malajsie: 4 Madagaskar: 587 041: Madagaskar: 5 Baffinův ostrov: 507 451: Kanada ... Ostrov - Wikipédia ... ... Tento název si ostrovy vysloužily díky východním větrům, které zde vanou. Stejně jako další krásné ostrovy světa (například Madeira či Azorské ostrovy), je i Svatá Lucie vulkanického původu. Kromě nádherných pláží (jak jinak!) vás okouzlí také jedinečná příroda a skvělá gastronomie. Obrázky, zvuky či videa k tématu Ostrovy ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 20 podkategorií z celkového počtu 20 podkategori ... Kategorie:Sopečné ostrovy - Wikipedie ... . Kromě nádherných pláží (jak jinak!) vás okouzlí také jedinečná příroda a skvělá gastronomie. Obrázky, zvuky či videa k tématu Ostrovy ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 20 podkategorií z celkového počtu 20 podkategori...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY