Intimní historie: Od antiky po baroko

Intimní historie: Od antiky po baroko - Vlastimil Vondruška | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Vondruška
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Intimní historie: Od antiky po baroko.pdf


Chcete si knihu přečíst?Intimní historie: Od antiky po baroko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Vondruška. Číst Intimní historie: Od antiky po baroko Online je nyní tak snadné!

POPIS


V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Autor si vytkl za cíl čtenáře nejen poučit, ale především pobavit. A tak se vedle základních dějepisných faktů objevují historky ze života, ať již ze starých kronik, či z renesanční satirické literatury. Vybrané dokumenty či příběhy nejsou samoúčelné, ale snaží se přiblížit základní lidské potřeby v historických souvislostech a objasnit, jaký člověk ve skutečnosti byl. Kniha je prvním dílem na českém literárním trhu, která se čtenářsky přístupnou a zábavnou formou souborně zabývá např. dějinami mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalšími projevy všedního života, od těch běžných až k velice intimním. Sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud, to vše na rozsáhlém materiálu z celé Evropy.


...icích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic ... Intimní zpověď od antiky po baroko | Antikvariát Kodytek ... . Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Kniha Intimní historie od antiky po baroko Přidat komentář. leny.wood. 1 22.12.2019. Jasně, srozumitelně a velmi zajímavě popsaný vývoj každodenních činností, které nám dnes přijdou samozřejmé. ... V učebnicích historie a vědeckých dílech najde ... Intimní historie -- Od antiky po baroko - Knihy.ABZ.cz ... . 1 22.12.2019. Jasně, srozumitelně a velmi zajímavě popsaný vývoj každodenních činností, které nám dnes přijdou samozřejmé. ... V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život li...SOUVISEJÍCÍ KNIHY