Hlad

Hlad - Knut Hamsun | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Knut Hamsun
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hlad.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hlad ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Knut Hamsun. Číst Hlad Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tématem románu Hlad (1890) norského autora, nositele Nobelovy ceny za literaturu Knuta Hamsuna je hlad ve dvojím smyslu. Protagonista a zároveň vypravěč románu, začínající spisovatel, se snaží prosadit bez valného úspěchu v norském hlavním městě Kristianii (dnešní Oslo) a trpí chudobou a nedostatkem jídla. Dlouhá období fyzického hladu se podepisují nejen na jeho tělesném zdraví, ale vyvolávají v něm i nezvládnutelné proměny psychického stavu, nepředložené činy a chaotické projevy mysli až halucinační deliria. V protikladu k poe­tice realistického románu žije hrdina Hladu bez účasti na společenském dění a ani nepomyslí na jakýkoliv sociální protest. Věnuje se pouze vlastní situaci v obdobích hladu a z ní plynoucí neschopnosti komunikace s jinými lidmi. Tady nastupuje druhý — a důležitější aspekt titulního hladu. Hlad je zde metaforou hledání vlastní identity v existenciální prázdnotě, jakési vnitřní emigraci ze zavedených společenských pravidel. Záznamy vnitřních monologů a proudu vědomí hlavní postavy činí z Hladu předchůdce poetiky modernistických románů. Horečnatý románový debut Knuta Hamsuna je z velké části vzpomínkou na jeho vlastní umělecké začátky.


... family name was found in the USA, and the UK between 1880 and 1920 ... HOME | Emma Hlad ... ... HLAD - What does HLAD stand for? The Free Dictionary ... family name was found in the USA, and the UK between 1880 and 1920. The most Hlad families were found in the USA in 1920. In 1880 there were 7 Hlad families living in Iowa. This was 100% of all the recorded Hlad's in the USA. Iowa had the highest population of Hlad families in 1880. Hlat iBoom, ¡Haz [email protected], únete a la diversión, pásalo en grande en mayor Hotel virtual, con creditos gratis, actualizado y lo mejor del 2019! Looking for online definition of HLAD or what HLAD stands for? HLAD is listed in the World's largest and most authoritative dictionary database of abbreviations and acronyms The Free Dictionary Czech: ·hunger··shade (darkness where light, particularly sunlight, is blocked) Looking for t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY