Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století

Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století - Jiří Hanuš, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hanuš,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hanuš,. Číst Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha nabízí čtenáři exkurzi do Evropy předminulého století, do doby, kdy se rodila evropská modernita. Autoři rozborem politiky, kultury, náboženství i dalších fenoménů 19. století ukazují, jak mnoho z našeho uvažování je ovlivněno dobou, v níž se Evropa stala dominantním kontinentem. Tehdejší vývoj a ideje se staly základem pro budování institucí a organizací, které dosud ovlivňují náš každodenní život, naše představy a chování. Kniha je unikátní především tím, že ji sepsali společně profesor historie (Jiří Hanuš) a profesor politologie (Vít Hloušek). V dialogu historie a společenských věd se zde čtenáři nabízí nejen bohatý zdroj informací, ale i klíč k pochopení tehdejší doby a jejích stále aktuálních přesahů. Je určena nejen studentům obou oborů, ale každému, kdo se potřebuje oriento¬vat v procesech a jevech, které spoluutvářely naši současnou politiku a společnost.


...abízí čtenáři exkurzi do Evropy předminulého století, do doby, kdy se rodila evropská modernita ... Století páry - Chci.cz ... . Autoři rozborem politiky, kultury, náboženství i dalších fenoménů 19. století ukazují, jak mnoho z našeho uvažování je ovlivněno dobou, v níž se Evropa stala dominantním kontinentem. Podtitul: Evropa v politice a kultuře 19. století Práce je věnována osvícenství, romantismu, ústupu náboženství z veřejné i státní sféry, sionismu, zrodu moderního nacionalismu, vývoji politické filozofie a myšlení o státě, ... Koupit Koupit eknihu. Kniha nabízí čtenáři exkurzi do Evropy předminulého století, do doby, ... Století odchází - Aleš Skřivan | Databáze knih ... ... Koupit Koupit eknihu. Kniha nabízí čtenáři exkurzi do Evropy předminulého století, do doby, kdy se rodila evropská modernita. Autoři rozborem politiky, kultury, náboženství i dalších fenoménů 19. stolet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY