Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe

Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe - Lucie Kališová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lucie Kališová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Kališová. Číst Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe Online je nyní tak snadné!

POPIS


Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě psychických obtíží aplikována před 80 lety. Její účinnost v léčbě řady závažných akutních duševních onemocnění nebyla dosud překonána. V současnosti se používá ve většině lůžkových psychiatrických zařízení v České republice. Za dobu užívání EKT došlo k výrazné modernizaci a modifikaci metody a v dnešní době je tato léčba bezpečná, s minimálním výskytem nežádoucích účinků. Navzdory tomu je stále spojena se značnou stigmatizací nejen u veřejnosti, ale i mezi lékaři. Poslední ucelená publikace o EKT vyšla před 20 lety, proto se autoři rozhodli zpracovat současné poznatky do souhrnné publikace. Cílem je obeznámit odborníky i širší veřejnost s podstatou a pravidly používání elektrokonvulzivní léčby. Úvodní teoretická část přináší informace o historii a vývoji EKT i o příčinách její stigmatizace. Popisuje mechanismus působení této metody, shrnuje poznatky o její účinnosti a srovnává její využívání v České republice a ve světě. Druhá část přináší praktické informace pro používání EKT v běžné praxi. Popisuje indikace a kontraindikace této terapie, věnuje se možným nežádoucím účinkům a možnostem jejich minimalizace. Přináší také poznatky o léčbě specifických skupin nemocných (seniorská populace, děti, těhotné ženy, pacienti s neurologickou diagnózou). Závěrem jsou zmíněny nové varianty EKT – udržovací a pokračovací – a vize léčebného užití v blízké budoucnosti.


...gs for "Elektrokonvulzivní léčba -- teorie a praxe ... Kvalita softwaru Teorie a praxe levně, cena 175 Kč ... ... .". Be the first. Confirm this request. You may have already requested this item. Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway. Linked Data. More info about Linked Data \n \n Primary Entity\/h3>\n. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe Kališ ... Elektrokonvulzivní léčba: teorie a praxe - KOSMAS.cz ... . Elektrokonvulzivní léčba - teorie a praxe Kališová Lucie a kol. Karolinum 2019 vydáno: říjen 2019 e-kniha ISBN 9788024643564 (PDF) E-KNIHA-15% 140,-119,- K dispozici také jako. TIŠTĚNÁ KNIHA. anotace. anotace; recenze; Elektrokonvulzivní terapie (EKT) je biologická metoda léčby v psychiatrii, která byla poprvé v léčbě ... Elektrokonvulzivní léčba teorie a praxe. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY