Temná dcera

Temná dcera - Elena Ferrante | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Elena Ferrante
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Temná dcera.pdf


Chcete si knihu přečíst?Temná dcera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elena Ferrante. Číst Temná dcera Online je nyní tak snadné!

POPIS


Leda, profesorka anglické literatury na florentské univerzitě, pochází stejně jako všechny hrdinky románů Eleny Ferrante z Neapole. Kdysi odtamtud utekla, aby se vdala a porodila dvě dcery. Nyní odpočívá na pláži v jižní Itálii, rozvedená, její dospělé děti odjely za otcem a ona se ke svému překvapení cítí konečně spokojeně a svobodně. Setkání s mladou matkou Ninou a její malou dcerou v ní však probudí zasunuté vzpomínky na dětství, na matku, se kterou měla, tak jako většina hrdinek Eleny Ferrante, komplikovaný vztah, a na dcery, které milovala tolik, až se začala bát, že se v nich rozplyne a ztratí sama sebe. Zprvu poklidné přemítání nad novým životem se postupně proměňuje v drásající konfrontaci s temnými vzpomínkami, která posléze vyústí v drama. Elena Ferrante i v tomto románě nahlíží do nitra ženy, do jeho skrytých zákoutí, odkrývá narušené vztahy hrdinky k její rodině, k partnerovi i k sobě samé a nechá vyplouvat na povrch dlouho potlačované destruktivní pocity.


... si však veze vzpomínky, hořkost i předsudky, které následně s drastickým vyvrcholením promítá do cizích těl na pláži ... Temná dcéra - Elena Ferrante, 2017, pevná vazba, slovenský ... ... . Spíše než sociální skicou je Temná dcera krátkým románem o strachu z vakua, které zbude po blízkých i po nenaplněných snech. A které se snažíme zaplnit čímkoli, co je zrovna po ruce. Skvělá kniha o těch stránkách mateřství, o kterých se nemluví, a o jedné nešťastné ženě, které možná matkou vůbec být neměla, protože to chce spoustu nesobeckosti, trpělivosti a potlačení sebe sama, na což není vlastně nikdo připraven, dokud dítě nemá. „Temná dcéra je románom o ženskosti: konfliktoch, ktoré môžu vyplávať na povrch v manželstve, opadnutí lásky a váš ... Temná dcera - Velký knižní čtvrtek 2019/2 ... . „Temná dcéra je románom o ženskosti: konfliktoch, ktoré môžu vyplávať na povrch v manželstve, opadnutí lásky a vášne, náročnom vzťahu s deťmi, ktoré bránia a zároveň pomáhajú pri vyjadrení pocitov, ako aj o ceste k zrelost...SOUVISEJÍCÍ KNIHY