Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první

Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první - Carmen Kornová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Carmen Kornová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carmen Kornová. Číst Dcery nové doby: Sága jednoho století - díl první Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh čtyř přítelkyň narozených kolem roku 1900 a žijících v Hamburku je bohatou rodinnou ságou odvíjející se na pozadí dvou světových válek a tragických německých dějin 20. století. Pomáhat na svět nové – mírumilovné – generaci je cílem Henny Godhusenové, která se zjara 1919 začíná na hamburské ženské klinice Finkenau školit na porodní asistentku. Je jí právě devatenáct, má však už za sebou světovou válku. Nyní je konečně mír a Henny pociťuje velkou touhu po životě. Její osudy se prolínají s osudy tří žen: její rebelantské kamarádky z dětství a kolegyně Käthe, Idy, dcery ze zámožné rodiny, a mladé učitelky Liny. A my můžeme s napětím sledovat, jak se tyto rozdílné ženy vyrovnávají s ne vždy snadným osobním životem, nástupem nacismu, zvraty světové politiky a nakonec i druhou světovou válkou. Dcery nové doby jsou prvním dílem trilogie, která pokrývá celé 20. století. Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Carmen Kornová bývá označována jako „německá Ferrante“.


...íl Dcer nové doby se odehrává od konce první světové války do poloviny století v Hamburku, městě, které dnes už v podobě, jak ji líčí román, neexistuje ... Carmen Cornová: Dcery nové doby - České novinky1.eu ... . I díky výborné znalosti místopisu, brilantně zachycené celospolečenské náladě a propracované psychologii nesklouzává sága k přílišné nostalgii ani ... O síle „obyčejných žen" v nejtemnějším období Německa Carmen Kornová: Dcery nové doby.Sága jednoho století - díl první.Přel. Zlata Kufnerová, Prostor, Praha, 2019, 416 s.. Německá spisovatelka a novinářka Carmen Kornová (nar. 1952) není na li ... Sága jednoho století: Dcery nové doby - Carmen Korn ... ... .Sága jednoho století - díl první.Přel. Zlata Kufnerová, Prostor, Praha, 2019, 416 s.. Německá spisovatelka a novinářka Carmen Kornová (nar. 1952) není na literární scéně žádným nováčkem. Avšak teprve když opustila žánr detektivních příběhů a zaměřila se na ... Dcery nové doby Sága jednoho století - díl první Kornová Carmen. Příběh čtyř přítelkyň narozených kolem roku 1900 a žijících v Hamburku je bohatou rodinnou ságou odvíjející se na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY