Poslední legrace

Poslední legrace - Ausonius | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ausonius
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední legrace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední legrace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ausonius. Číst Poslední legrace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Decimus Magnus Ausonius je nejvýraznějším „světským“ latinským básníkem pozdní antiky. „Světský“ neznamená „nekřesťanský“, protože křesťanem byl, nýbrž hluboce nasycený kulturou řeckých mýtů a římských dějin, pěstující „literaturu pro literaturu“. Postmoderna znovuobjevila Ausonia coby příklad intertextuality a literárního experimentu. Výbor zahrnuje asi polovinu Ausoniova díla tak, aby obsáhl všechny polohy: něžně milostné, lyricky krajinopisné, uctivě vzpomínkově elegické, křesťansky zbožné i politicky devótní. Dominují však polohy humorné a hravé: frašky, hříčky mytologické, intelektuální a jazykové, groteskně obscénní či pornografické. Bilingvní vydání s úvodní studií připravil Martin C. Putna, výbor obsahuje i překlady Karla Šiktance, Martina Bažila a Rudolfa Neuhöfera.


...ní legrace Ausonius Nakladatel: Herrmann & synové 2019 Poslední legrace Decimus Magnus Ausonius je nejvýraznějším „světským" latinským básníkem pozdní antiky ... Notes: Konec legrace s koronavirem. Pomalu zjišťujeme, jak ... ... . „Světský" neznamená „nekřesťanský", protože křesťanem byl, nýbrž hluboce nasycený kulturou řeckých mýtů a římských dějin, pěstující „literaturu pro literaturu". Kniha: Poslední legrace - Ausonius. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Ja ... Ulice | Pořady A-Z | Nova Plus - online televize TV Nova ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Jak vypadaly poslední dny Jiřího Pomeje (†54)? Ještě v neděli s ním byla legrace Jeho blízcí do poslední chvíle do světa vysílali signály, že vše je skoro na dobré cestě....SOUVISEJÍCÍ KNIHY