Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém

Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém - Robert M. Sapolsky | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Robert M. Sapolsky
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert M. Sapolsky. Číst Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém Online je nyní tak snadné!

POPIS


Proč se chováme tak, jak se chováme? Tuto otázku se pokoušeli zodpovědět mnozí badatelé a už rozmanitost způsobů, pomocí nichž ji lze uchopit, naznačuje, že se jedná o úkol velmi zapeklitý. Jedni se zaměřují na neurobiologii, jiní se soustředili hormony, další preferují geny, někteří zase kladou na první místo výchovu či další vlivy prostředí, které na nás přímo či zprostředkovaně působí už od okamžiku početí. Všechno jsou to ale jen škatulky, které společně tvoří jediný celek. Ten ve své monumentální knize rozplétá americký biolog Robert Sapolsky, jenž čtenáři představuje původ našeho chování od prvních sekund, v nichž hraje hlavní roli aktivita různých oblastí mozku, přes hodiny až dny, kdy jsou stěžejní hormony, až k tisícům a milionům let, během nichž naše chování formovala evoluce. Autor se však neomezuje jen na holý biologický popis a dokládá, že na naše chování působí nespočet faktorů, o nichž často nemáme ani tušení a jejichž prostřednictvím lze naší zdánlivou racionalitou snadno manipulovat, což má často tragické důsledky. Pokud si ale naše slabosti i přednosti uvědomíme, můžeme se alespoň pokusit jednat správně, byť to leckdy nebývá vůbec snadné.


...: Biologie člověka v dobrém i zlém Robert M ... Chování. Elektronické vydání | Nakladatelství Dokořán ... . Sapolsky Nakladatel: Dokořán 2019 Podtitul: Biologie člověka v dobrém i ve zlém Proč se chováme tak, jak se chováme? Tuto otázku se pokoušeli zodpovědět mnozí badatelé a už rozmanitost způsobů, pomocí nichž ji lze uchopit, naznačuje, že se jedná o úkol velmi ... Biologie člověka v dobrém i ve zlém Sapolsky Robert M. Dokořán s.r.o. 2019. ... jenž čtenáři představuje p ... Kniha: Chování - Biologie člověka v dobrém i ve zlém ... ... .r.o. 2019. ... jenž čtenáři představuje původ našeho chování od prvních sekund, v nichž hraje hlavní roli aktivita různých oblastí mozku, přes hodiny až dny, kdy jsou stěžejní hormony, až k tisícům a milionům let, během nichž naše chování ... Ukázka z knihy CHOVÁNÍ: Biologie člověka v dobrém i zlém, str. 318. Příbuzenský výběr. Jak do příbuzenského výběru zapadají lidé? Ukázali jsme si, že dobře - na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY